Ranking lokat – grudzień 2016

Lokaty bankowe są jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów deponowania oszczędności, ponieważ trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie nie przynosi zysku, a w przeciwieństwie do obligacji nie niosą z sobą ryzyka straty. Mają na wprawdzie na celu pozyskanie kapitału dla banku, który jest z kolei wykorzystywany do udzielania kredytów, niemniej jednak mogą przynieść korzyści także klientom.

Porównując oferty lokat bankowych w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić na jaki okres czasu chcemy ulokować pieniądze. Można wybierać wśród depozytów na miesiąc, kwartał, pół roku, rok, a nawet dwa lata. Jeżeli na dłużej „zamrozimy nasze pieniądze” tym większego zysku końcowego możemy się spodziewać. Jest to opcja szczególnie polecana tym, którzy mogą pozwolić sobie na odłożenie większej gotówki bez uszczerbku dla domowego budżetu.

Rozpatrując oferty lokat bankowych nie skupiajmy się wyłącznie na instytucji w której mamy konto osobiste, ponieważ może się okazać, że inny bank zaoferuje nam lepsze warunki. W szczególności warto zwrócić uwagę na tzw „Lokaty na Start”, które oferują znacznie wyższe oprocentowanie dla nowych klientów.

Ranking lokat bankowych – grudzień 2016

Lokaty bankowe są najczęściej wybieraną formą oszczędności, ponieważ mogą z niej skorzystać niemal wszyscy, nawet Ci, którzy dysponują niewielkim kapitałem. Zazwyczaj maksymalna kwota depozytu nie może przekroczyć 10 tys. złotych, niemniej jednak posiadacze większej gotówki także znajdą coś dla siebie.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych lokat bankowych oferowanych w grudniu 2016.

Najlepsze lokaty 3 miesięczne

Bank Lokata Oprocent. Okres umowy
Plus-bank-logo
Lokata na start 4,00% 3 m-ce
Logo Nest Banku Nest Lokata Witaj 4,00% 3 m-ce
idea-bank Lokata Happy 3,50% 3 m-ce
mbank-nowy 3,50% na wejście 3,50% 3 m-ce
bgz Lokata Bezkarna 3,20% 3 m-ce
idea-bank
Lokata Happy Plus 3,00% 3 m-ce
bgz Lokata Bezkompromisowa 3,00% 3 m-ce
millennium Lokata Mobilna 3,00% 3 m-ce

 Najlepsze lokaty 6-cio miesięczne

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
Bank Lokata Oprocent. Okres umowy
logo_lions_bank
Lokata Desire 2,25% 6 m-cy
idea-bank Lokata na nowe środki 2,20% 6 m-cy
idea-bank
Lokata Cloud 2,16% 6 m-cy
Logo Nest Banku Lokata Nowe Środki 2,10% 6 m-cy
idea-bank Lokata Miracle 2,00% 6 m-cy
bank-credit-agricole Lokata Powitalna 2,0% 2,0% 6 m-cy

Najlepsze lokaty 12-to miesięczne

Bank Lokata Oprocent. Okres umowy
bank-credit-agricole Lokata Lojalni Zyskują 2,2% 12 m-cy
bz_wbk Lokata Nowe Środki 2,20% 12 m-cy
idea-bank
Lokata Cloud 2,16% 12 m-cy
idea-bank
Lokata Zyskująca 2,05% 12 m-cy
getin-bank-nowy e-Lokata Progresywna 2,05% 12 m-cy

Przygotowany wyżej ranking lokat bankowych pokazuje wyraźnie, że najbardziej opłacalne są mikrolokaty, których to oprocentowanie może wynieść aż 4,00 proc.Warto również zauważyć, że w październikowym zestawieniu zdecydowanie przoduje Plus Bank, którego oferta wydaje się obecnie najbardziej interesująca ze wszystkich dostępnych na rynku.

Warto również uwzględnić ofertę niedawno powstałego Nest Banku, który oferuje lokaty z bardzo konkurencyjnym oprocentowaniem. Zlikwidował on wprawdzie 6 miesięczną lokatę na 2,6 proc. niemniej jednak nadal przoduje on w rankingu, jeżeli chodzi o lokaty krótkoterminowe.

W porównaniu do poprzednich miesięcy obserwujemy jednak wyraźną tendencję spadkową oprocentowania lokat długoterminowych powyżej 3 m-cy, nawet o 1 punkt procentowy. Zauważyliśmy również, że z każdym miesiącem oprocentowanie lokat maleje średnio o 0,05 punktu procentowego. W przypadku lokat na 3 m-ce jedynie Bank Millenium zwiększył swoje oprocentowanie z 2,75 proc. do 3,00 proc.

Dodaj do listy blokowanych banerów
Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top