Ranking kredytów hipotecznych – wrzesień 2016

Kredyty hipoteczne to popularna pożyczki na oferowana klientom na preferencyjnych warunkach. Wynika to przede wszystkim z braku możliwości jednorazowego wyłożenia odpowiedniego kapitału bez wsparcia ze strony sektora bankowego. Aby ułatwić klientom podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking kredytów hipotecznych dostępnych na polskim rynku.

Oferta kredytów hipotecznych jest bardzo bogata, co oznacza, że wybór najkorzystniejszej opcji wcale nie jest prosty. Przygotowując zestawienie uwzględniliśmy następujące dane:

  • oprocentowanie kredytu hipotecznego,
  • rata kredytu,
  • marża,
  • prowizja.

Porównując oferty kredytów hipotecznych założyliśmy, że cena mieszkania wynosi 250 000 zł. Z uwagi, że klient posiada środki własne (wkład własny), kwota kredytu, jaki chciałby uzyskać to 200 000 tys. Zobowiązanie wobec banku chce spłacać w miesięcznych ratach równych przez 30 kolejnych lat.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Stopa oprocentowania (RRSO), pełni rolę zestandaryzowanego miernika kosztu kredytu. Pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie oferty kredytów hipotecznych. We wrześniu najniższe oprocentowanie kredytu poniżej 3,0% miał wyłącznie mBank.
Oprocentowanie kredytu hipotecznego w porównaniu z czerwcem uległo zmianie na niekorzyść kredytobiorców. Średnio jego wartość podskoczyła o 0,03 punkty procentowe.

Marża kredytu hipotecznego

Najniższą marżę kredytu hipotecznego 1,1% oferuje mBank. Jest ona ustalana indywidualnie przez każdy bank i stanowi element konkurencyjności danej oferty.

Prowizja banku

We wrześniu wyłącznie Bank BPH nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. Największą 2,00% prowizję musimy z kolei zapłacić w Banku Millenium, co jednak nie przeszkodziło mu uplasować się na 3 miejscu w rankingu.

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2016

Prezentujemy ranking najlepszych kredytów hipotecznych we wrześniu 2016 roku.

Nazwa BankuRRSOWysokość ratyMarżaProwizja
mBank2,96%822,85 zł1,10%1,50%
PKO BP logo3,09%833,53 zł1,20%1,75%
Bank Millennium3,30%854,03 zł1,39%2,0%
Alior Bank3,23%855,12 zł1,40%1,0%
Bank BPH3,57%899,21zł1,80%0,0%

Popularność kredytów hipotecznych jest duża. Jak wynika jednak z badania przeprowadzonego przez portal direct.money.pl Polacy najczęściej wybierają ofertę PKO Banku Polskiego.

Banki stosują różne „wabiki”, by skusić klientów swoją ofertą. Z powyższej tabeli wynika, że obecnie najlepszą ofertę kredytu hipotecznego oferuje mBank. Pożyczając 200 tys. zł na 30 lat będziemy zmuszeni oddawać co miesiąc prawie 825 zł.  Na drugim miejscu uplasował się PKO BP na trzecim Bank Millenium. Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego warto więc uwzględnić oferty tych trzech placówek finansowych.

 

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top