Ranking kredytów hipotecznych – październik 2016

kobieta

Kredyty hipoteczne to popularna pożyczki na oferowana klientom na preferencyjnych warunkach. Wynika to przede wszystkim z braku możliwości jednorazowego wyłożenia odpowiedniego kapitału bez wsparcia ze strony sektora bankowego. Aby ułatwić klientom podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking kredytów hipotecznych dostępnych na polskim rynku.

Oferta kredytów hipotecznych jest bardzo bogata, co oznacza, że wybór najkorzystniejszej opcji wcale nie jest prosty. Przygotowując zestawienie uwzględniliśmy następujące dane:

  • oprocentowanie kredytu hipotecznego,
  • rata kredytu,
  • marża,
  • prowizja.

Porównując oferty kredytów hipotecznych założyliśmy, że cena mieszkania wynosi 250 000 zł. Z uwagi, że klient posiada środki własne (wkład własny), kwota kredytu, jaki chciałby uzyskać to 200 000 tys. Zobowiązanie wobec banku chce spłacać w miesięcznych ratach równych przez 30 kolejnych lat.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Stopa oprocentowania (RRSO), pełni rolę zestandaryzowanego miernika kosztu kredytu. Pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie oferty kredytów hipotecznych. W październiku najniższe oprocentowanie kredytu poniżej 3,2% miał wyłącznie PKO Bank Polski.
Oprocentowanie kredytu hipotecznego w porównaniu z miesiącem ubiegłym uległo zmianie na niekorzyść kredytobiorców. Średnio jego wartość podskoczyła o 0,03 punkty procentowe.

Marża kredytu hipotecznego

Najniższą marżę kredytu hipotecznego 1,2% oferuje PKO Bank Polski. Jest ona ustalana indywidualnie przez każdy bank i stanowi element konkurencyjności danej oferty.

Prowizja banku

W październiku zaobserwowaliśmy wzrost wysokości prowizji w większości placówek bankowych. Aż 2,00% prowizję musimy zapłacić w Banku Millenium, co jednak nie przeszkodziło mu uplasować się na 2 miejscu w rankingu.

Ranking kredytów hipotecznych październik 2016

Prezentujemy ranking najlepszych kredytów hipotecznych w październiku 2016 roku.

Nazwa Banku RRSO Wysokość raty Marża Prowizja
PKO BP logo 3,11% 833,53 zł 1,20% 1,75%
Bank Millennium 3,30% 854,03 zł 1,39% 2,0%
Alior Bank 3,23% 855,12 zł 1,40% 1,0%

Popularność kredytów hipotecznych jest duża. Jak wynika jednak z badania przeprowadzonego przez portal direct.money.pl Polacy najczęściej wybierają ofertę PKO Banku Polskiego.

Banki stosują różne „wabiki”, by skusić klientów swoją ofertą. Z powyższej tabeli wynika, że obecnie najlepszą ofertę kredytu hipotecznego oferuje Bank PKO BP. Pożyczając 200 tys. zł na 30 lat będziemy zmuszeni oddawać co miesiąc prawie 833 zł.  Na drugim miejscu uplasował się Bank Millenium na trzecim Alior Bank. Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego warto więc uwzględnić oferty tych trzech placówek finansowych.

W poprzednim miesiącu w pierwszej piątce znajdował się również mBank oraz Bank BPH, niemniej jednak obecnie nie ma informacji na temat ich obecnej oferty. Szczególnie zmian w opłatach można się spodziewać w tym drugim, który będzie częścią Alior Banku.

Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top