Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2016

kredyt hipoteczny

Popularność kredytów hipotecznych nie zmienia się od kilku lat, pomimo wzrostu wysokości ich marż. Wynika to przede wszystkim z braku możliwości jednorazowego wyłożenia odpowiedniego kapitału bez wsparcia ze strony sektora bankowego. Aby ułatwić klientom podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking kredytów hipotecznych dostępnych na polskim rynku.

Oferta kredytów hipotecznych jest bardzo bogata, co oznacza, że wybór najkorzystniejszej opcji wcale nie jest prosty. Przygotowując zestawienie uwzględniliśmy następujące dane:

  • oprocentowanie kredytu hipotecznego,
  • rata kredytu,
  • marża,
  • prowizja.

Porównując oferty kredytów hipotecznych założyliśmy, że cena mieszkania wynosi 250 000 zł. Z uwagi, że klient posiada środki własne (wkład własny), kwota kredytu, jaki chciałby uzyskać wynosi 200 000 tys. Zobowiązanie wobec banku chce spłacać w miesięcznych ratach równych przez 30 kolejnych lat.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Stopa oprocentowania (RRSO), pełni rolę zestandaryzowanego miernika kosztu kredytu. Pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie oferty kredytów hipotecznych. W czerwcu najniższe oprocentowanie kredytu poniżej 3,0% miał ING Bank Śląski oraz mBank.

Marża kredytu hipotecznego

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Najniższą marżę kredytu hipotecznego 1,0% oferuje wyłącznie ING Bank Śląski. Jest ona ustalana indywidualnie przez każdy bank i stanowi element konkurencyjności danej oferty.

Prowizja banku

W czerwcu wyłącznie Bank BPH nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. Największą 2,00% prowizję pobiera Bank Millenium, co jednak nie przeszkodziło mu uplasować się na 4 miejscu w rankingu.

Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2016

Prezentujemy ranking najlepszych kredytów hipotecznych w czerwcu 2016 roku.

Nazwa BankuRRSOWysokość ratyMarżaProwizja
ING Bank Śląski Logo2,86%809,09 zł1,00%1,90%
mBank2,93%819,66 zł1,10%1,50%
PKO BP logo3,05%830,32 zł1,20%1,75%
Bank Millennium3,27%850,78 zł1,39%2,0%
Alior Bank3,20%851,86 zł1,40%1,0%
Bank BPH3,54%859,86 zł1,80%0,0%

 

Banki stosują różne „wabiki”, by skusić klientów swoją ofertą. Z powyższej tabeli wynika, że obecnie najlepszą ofertę kredytu hipotecznego oferuje ING Bank Śląski, który jeszcze do niedawna plasował się na piątym miejscu. Pożyczając 200 tys. zł na 30 lat będziemy zmuszeni spłacać co miesiąc prawie 810 zł.  Na drugim miejscu uplasował się mBank na trzecim PKO BP, który to bank cieszy się największym zaufaniem klientów, a jego oferta „Własny Kąt” jest jedną z najbardziej opłacalnych. Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego warto więc uwzględnić oferty tych trzech placówek finansowych.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top