Raiffeisen Polbank wychodzi naprzeciw klientom. Będzie łatwiej o mieszkanie?

Kredyty mieszkaniowe są najchętniej udzielaną przez bank formą pożyczki, gdyż wiążą klienta z nim na wiele lat. W ostatnim czasie byliśmy jednak świadkami rosnących kosztów pożyczek, a tu niespodzianka. Raiffeisen Polbank wprowadził niedawno dość istotną zmianę w ofercie kredytów hipotecznych i w wielu przypadkach zgodził się finansować 90 proc. wartości nieruchomości, a nie jak dotychczas tylko 85 proc.

Kredyt hipoteczny Raiffeisen Polbank

Dotychczasowa oferta Raiffeisen Polbank była skonstruowana tak, że klient chcąc skorzystać z kredytu hipotecznego w tym banku musiał pokryć 15 proc. wartości nieruchomości. Instytucja złagodziła jednak ten warunek i od niedawna klienci, którzy posiadają jedynie 10 proc. wkładu własnego również mogą ubiegać się o pożyczkę. To dość istotna zmiana, która ułatwi pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Wartość mieszkania: 300 tys. zł

Ile musi wyłożyć klient?Wysokość udzielonego kredytu
15% wkład własny45 tys. zł255 tys. zł
10 % wkład własny30 tys. zł270 tys. zł

Źródło: finansowyekspert24.pl

Jak wynika z naszych obliczeń, obniżenie wysokości wnoszonego wkładu własnego pozwala klientowi uzyskać więcej pieniędzy, które i tak będzie musiał spłacić, na sfinalizowanie wymarzonego przez siebie mieszkania. Oznacza to, że nie musi już oszczędzać dodatkowych 15 tys. (w przypadku, gdy wartość nieruchomości wynosi 300 tys.), aby uzyskać kredyt.

Jak informuje biuro prasowe Raiffeisen Polbank, możliwość finansowania do 90 proc. wartości nieruchomości odnosi się do kredytów hipotecznych na wszystkie główne cele pod warunkiem jednak, że:

  • wartość nieruchomości nie przekracza 1 200 000 zł oraz
  • nieruchomość zlokalizowana jest w mieście pow. 50 000 mieszkańców lub  w miejscowości położonej w odległości mniejszej niż 20 km od granic administracyjnych miasta pow. 300 000 mieszkańców.

W przypadku jednak wniesienia przez klienta wyłącznie 10 proc. wkładu własnego Raiffeisen Polbank zastosuje wobec pożyczkobiorcy dodatkowe ubezpieczenie lub zabezpieczenie. Pamiętajmy o tym, ponieważ łączny koszt kredytu może być znacznie wyższy, a nawet nieopłacalny.

Przypominamy jednocześnie, że standardowo wymagany przez banki wkład własny wynosi obecnie 15 proc. wartości nieruchomości, a od stycznia 2017r. wyniesie 20 proc. wartości nieruchomości. 

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top