Przyszła emerytura – jak o nią zadbać?

senior

Wielu aktywnych zawodowo Polaków na myśl o nieuchronnej jesieni życia popada w pesymizm. Nie bez powodu. Przyszłe emerytury wyliczone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie zapewnią godnej starości znacznej części ludzi. Dlatego warto pomyśleć już dziś o naszej przyszłości za kilkadziesiąt lat i zbudować własną, prywatną emeryturę.

W jaki sposób? Korzystając z programu systematycznego oszczędzania na starość.

Gwarantowana Emerytura+ czyli stabilna jesień życia

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Indywidualne ubezpieczenia rentowe „Gwarantowana Emerytura+” oferowane przez przez MetLife, to jeden ze sposobów budowania kapitału na starość. Jest to indywidualna umowa ubezpieczenia o charakterze oszczędnościowym z częścią ochronną. Gdy okres opłacania składek dobiegnie końca, stan naszego emerytalnego rachunku będzie zasilany co miesiąc wypłatą od towarzystwa ubezpieczeń. Kto może skorzystać z tej oferty? Każda osoba, która ukończyła 30 lat, ale nie przekroczyła 61 roku życia. Umowa zawierana jest bezterminowo. Natomiast w przypadku naszej śmierci lub niezapłacenia składki na zasadach określonych w OWU, umowa wygasa.

Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia?

Gwarantowana Emerytura+ chroni życie oraz zdrowie poprzez comiesięczną wypłatę świadczenia (dożywotnio) w przypadku całkowitego lub trwałego inwalidztwa NW, którego doświadczyliśmy w okresie opłacania składek.

Kwestia składki ubezpieczeniowej

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Minimalny okres opłacania składek wynosi 10 lat, a maksymalny 35 lat. Możemy ustalić z ubezpieczycielem tryb regulowania płatności, czyli opłacać składkę raz w roku, co pół roku, raz na kwartał lub każdego miesiąca. W przypadku naszej śmierci w trakcie gromadzenia kapitału – wszystkie pieniądze zostaną wypłacone naszym bliskim.

Ubezpieczenie emerytalne – mamy realny wpływ na jego formę!

Sami ustalamy wysokość gwarantowanego świadczenia, które co miesiąc będzie zasilało nasze konto oraz wiek, w którym zaczniemy otrzymywać pieniądze. Może to być 60, 65, lub 70 rok życia. Bądzmy świadomi, że nawet drobne kwoty, po wielu latach mogą złożyć się na pokaźny kapitał, to oczywiste, ale wiele osób o tym zapomina.

Publiczny system emerytalny zapewni obecnym 25-45 latkom bardzo skromne emerytury, a przecież starość nie powinna polegać na ekonomicznej wegetacji. Oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się za 10, 15 czy 20 lat. Jednak warto wziąć życie w swoje ręce i zatroszczyć się o swój los, gdy jesteśmy jeszcze sprawni i młodzi.

Gwarantowana Emerytura+ to naprawdę interesująca forma oszczędzania na jesień życia. Pamiętajmy, aby przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (tzw. OWU).

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top