Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Przegląd lokat mobilnych – sierpień 2016

News Opublikowano: 18-08-2016

Banki intensyfikują swoje działania w zakresie bankowości mobilnej, gdyż jak wiadomo Polacy często korzystają z usług finansowych wykorzystując do tego nie tylko komputery, ale i swoje smartfony. Które lokaty mobilne są warte zainteresowania w sierpniu 2016 roku? Zapraszamy do zestawienia.

Oprocentowanie lokat mobilnych a tradycyjnych

Niemal z miesiąca na miesiąc kolejne instytucje finansowe poszerzają swoje oferty produktowe o lokaty mobilne, których oprocentowanie nieraz jest bardziej korzystne niż w przypadku standardowych depozytów, które możemy założyć w stacjonarnych oddziałach instytucji finansowych.

Wśród depozytów do 10 000 złotych warta uwagi jest kwartalna lokata mobilna w Banku Millennium, której oprocentowanie wynosi 3,25%. Jednak warunkiem założenia depozytu jest posiadanie rachunku osobistego w tej instytucji. Taka sama lokata standardowa, ma oprocentowanie na poziomie zaledwie jednego punktu procentowego, zdecydowanie bardziej więc opłaca się założyć depozyt przez smartfona.

Bank Zachodni WBK oferuje klientom nieco gorsze warunki. Zakładając lokatę mobilną na cztery miesiące, możemy liczyć na oprocentowanie na poziomie 2,50%. Plusem oferty jest fakt, że możemy zdeponować na rachunku nie 10 000, a 20 000 złotych. Bank nie wymaga też od klientów posiadania konta osobistego marki BZWBK.

Klienci zainteresowani zamrożeniem środków na krócej, mogą założyć miesięczną lokatę mobilną w eurobanku, której oprocentowanie wynosi 3,50%. Maksymalna kwota, jaką możemy zasilić depozyt to 10 000 złotych. Zakładając taką samą lokatę, ale w oddziale banku, otrzymamy znacznie niższe (nie mal dwukrotnie) oprocentowanie, bo 1,3%.

Jak widać lokaty mobilne są często bardziej opłacalne niż tradycyjne depozyty-przed złożeniem wniosku warto porównać ich obydwa warianty.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *