Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Przeceny mieszkań już wkrótce?

News Opublikowano: 25-10-2016
mieszkanie

Jak wiadomo kredyty hipoteczne są coraz trudniej dostępne dla przeciętnego Nowaka marzącego o własnych czterech kątach. Oferta mieszkań na sprzedaż jest coraz większa, jak spekulują specjaliści od rynku nieruchomości we wrześniu 2016 roku, już wkrótce czekają nas znaczne obniżki cen lokali mieszkalnych kupowanych głównie za gotówkę.

Obniżki cen nieruchomości to kwestia tygodni?

Obecnie klienci planujący zakup mieszkania mają ogromny wybór, nowe lokale powstają jak grzyby po deszczu, firmy deweloperskie nieustannie rozpoczynają mnóstwo nowych inwestycji. Z względu na zwiększoną podaż, wielu deweloperów rozważa obniżki świeżo wybudowanych nieruchomości, jak wiadomo atrakcyjna cena to jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybką sprzedaż lokali mieszkalnych.

Oczywiście nie ma co liczyć na ogromne obniżki cen mieszkań, ale w przypadku nieruchomości wartych kilkaset tysięcy złotych, każda promocja jest dużą oszczędnością dla portfela przyszłego nabywcy.

Jak czytamy na portalu RP Obecnie na nowych właścicieli czeka blisko 65 000 lokali mieszkalnych. Pod koniec wakacji deweloperzy uzyskali zgody na rozpoczęcie budów kolejnych 10 000 mieszkań. Jak podkreślają rynkowi specjaliści, liczba udzielonych zgód na budowę nowych nieruchomości w sierpniu bieżącego roku jest największa od 8 lat. Jeśli deweloperzy zdecydują się na obniżki cen mieszkań w najbliższych tygodniach, końcówka roku może doprowadzić do rekordowych wyników sprzedaży.

Pamiętajmy, że od stycznia 2017 ulega zmianie wielkość obowiązkowego wkładu własnego, jaki będzie musiała osoba, zainteresowana zakupem własnego „M”, przedstawić w banku. Wielkość minimalna osiągnie wówczas wielkość 20%, co sprawi, że niektóre osoby, mimo prognozowanego obniżenia cen nieruchomości, mogą nie być w stanie nabyć mieszkania czy rozpocząć budowy domu.

Dlatego, jeżeli planujemy inwestycję we własną nieruchomość, spotkać się z Doradcą – może się bowiem okazać, że jest to przysłowiowy „ostatni dzwonek” na podjęcie dobrej decyzji finansowej :)

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *