Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Promocja na kredyt hipoteczny – ING Bank Śląski

Opublikowano: 31-05-2016 dom

Znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytu mieszkaniowego wymaga czasu i cierpliwości. ING Bank Śląski od połowy maja 2016 roku oferuje klientom indywidualnym kredyt hipoteczny „Mieszkaj bez kompromisów” na promocyjnych warunkach. Przyjrzymy się zatem z bliska propozycji tego banku.

Ogólne warunki kredytowania – ING Bank Śląski

Jak wiadomo minimalny wkład własny w tym banku wynosi 20%, co znaczy, że maksymalna wartość kredytu w stosunku do wartości nieruchomości może stanowić 80%. Oferta kredytowa skierowana jest do młodych klientów, którzy nie ukończyli 35 roku życia i posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ING Bank Śląski. Nie ma możliwości przewalutowania kredytu w ramach oferty „Mieszkaj bez kompromisów”, jest on dostępny jedynie w złotówkach.

Jak czytamy w regulaminie, minimalna kwota o jaką może wnioskować potencjalny kredytobiorca to 100 000 złotych, a maksymalna to 1 500 000 złotych. Ten przedział kwotowy w zupełności wystarczy na zakup nieruchomości o sporym metrażu nawet w najdroższej dzielnicy Warszawy lub innego dużego miasta. Oczywiście uzyskane środki możemy przeznaczyć tylko na cel określony w umowie kredytowej.

Kredyt może być zaciągnięty w ratach równych lub malejących, w zależności od preferencji wnioskującego. ING Bank Śląski wymaga również od klientów wykupienia polisy na życie. Okres kredytowania obejmuje przedział od roku do nie więcej niż 35 lat.

Mieszkaj bez kompromisów – promocja

Skoro znamy już najważniejsze wymagania banku względem kredytobiorców, przejdźmy do profitów, jakie proponuje w promocji ta instytucja finansowa. Zaciągając kredyt mieszkaniowy mamy do wyboru dwie opcje: niższą marżę oraz prowizję na poziomie 1,98% lub 0% prowizji z marżą wynoszącą 2,1% (standardowa marża to 2,5%). Przy wnioskowaniu o kredyt mieszkaniowy na 300 000 złotych lub więcej, pół punktu procentowego to naprawdę duża oszczędność dla naszego portfela.

Koszty dodatkowe kredytu mieszkaniowego

Oczywiście polisa, marża i prowizja to nie jedyne wydatki związane z zaciąganiem kredytu na mieszkanie. Przeanalizujmy dodatkowe koszty związane z zadłużeniem w ING Bank Śląski. Jedną z mniejszych opłat, jakie nas czekają jest wycena nieruchomości, za którą zapłacimy 350 złotych (jest to bezzwrotna opłata). Korzystając z ubezpieczenia pomostowego marża wzrośnie o 0,3%.

Jeżeli postanowimy całkowicie spłacić zaciągnięty dług przed upływem 5 lat od momentu podpisania umowy i uruchomienia kredytu, będziemy musieli się liczyć z tym, że bank pobierze 2% od uregulowanej kwoty zadłużenia. Takie same procedury obowiązują w przypadku częściowej spłaty długu (w ciągu pierwszych 5 lat posiadania kredytu).

Kredytobiorcy zainteresowani zadłużeniem w ING Bank Śląski mają czas na złożenie wniosku do 3 lipca 2016 roku. Nie pozostało więc już zbyt wiele czasu. Warto rozważyć tę ofertę, jeżeli w najbliższym czasie planujemy zakup mieszkania na kredyt hipoteczny. Przed podjęciem decyzji najlepiej skonsultować się z doradcą finansowym, który pomoże w wyborze kredytu na miarę naszych potrzeb i możliwości.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *