Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Promocja 4-miesięcznej lokaty Open Finance

News Opublikowano: 27-02-2017

Open Finance w lutym 2017 roku postanowił postanowił wzbogacić swoją ofertę promocyjną o lokatę Przedwiośnie. Jak wygląda oprocentowanie tego depozytu i kto może zdeponować na nim swoje zaoszczędzone środki? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części wpisu.

Lokata Open Finance na 4 miesiące – podstawowe informacje

Lokata Przedwiośnie jest zakładana na 120 dni. W ramach lokaty oszczędzający może zasilić rachunek kwotą od 500 do 40 000 złotych, dzięki czemu z oferty mogą skorzystać zarówno osoby ze skromnym, jak i bardziej pokaźnym kapitałem. Jej średnie oprocentowanie wynosi 2,25%. Posiadacz tego krótkoterminowego depozytu w pierwszej połowie okresu lokacyjnego dysponuje oprocentowaniem na poziomie 3,00%. Następnie przez drugą połowę środki są oprocentowane na dwa razy niższej stawce, bo 1,50%.

Fakt faktem, że oprocentowanie jest średnie, ale dużym plusem tego produktu oszczędnościowego jest możliwość zerwania lokaty w każdej chwili, bez utraty odsetek i jakichkolwiek konsekwencji. Tak naprawdę nie zamrażamy więc swoich środków. Jednak pamiętajmy, że aby zachować wypracowane procenty musimy zerwać lokatę w placówce Open Finance – w każdym innym wypadku poniesiemy szkodę.

Czy warto zakładać lokatę Przedwiośnie? Jest to przeciętna oferta, niezbawiona jednak zalet – jeśli skorzystaliśmy już z lepiej oprocentowanych na rynku depozytów – otworzenie lokaty Open Finance nie będzie złym rozwiązaniem.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *