Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Premier zapowiada program wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

News Opublikowano: 11-10-2016

Rządowe programy cieszą się dużą popularnością. Wspierają nie tylko młodych, ale i rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na realizację niektórych celów. Program Rodzina 500 plus, Mieszkanie dla Młodych to tylko niektóre z nich. Obecnie w planach jest wprowadzenie od 1 stycznia 2017 roku programu wsparcia dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci. Na ten cel mają zostać zabezpieczone pieniądze w przyszłorocznym budżecie. Dodatkowo prowadzona będzie akcja społeczna promująca ochronę życia – to trzy zobowiązania, które zostały przedstawione w Sejmie przez premier Beatę Szydło.

„Przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie, wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż, program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne, program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, opieką prenatalną, jak i później, w opiece nad urodzonym dzieckiem” – zapowiedziała premier.

Program ma zostać przygotowany do końca roku, a jego założenia mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Dodatkowo, w związku z powyższym premier zapowiedziała wprowadzenie zmian w przyszłorocznym budżecie, celem zabezpieczenia środków finansowych na realizację nowego programu, który mógłby ruszyć nawet 1 stycznia 2017 roku. Trzecim założeniem, jest przeprowadzenie kompleksowej, szeroko zakrojonej akcji informacyjno – społecznej, która będzie promować ochronę życia.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *