Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Pożyczki pozabankowe i bankowe na święta

News Opublikowano: 12-12-2016

Grudzień 2016 roku to jak każdy grudzień okres prawdziwych żniw dla banków oraz firm pożyczkowych. Mniej gospodarni Polacy zawsze pod koniec roku udają do się instytucji finansowych po szybką gotówkę na świąteczne wydatki. Przyjrzymy się najnowszym ofertom produktów zadłużeniowych na święta, które z nich są najatrakcyjniejsze?

Pożyczki od banków i firm – porównanie ofert

Bank Millennium przygotował w grudniu świąteczną ofertę pożyczki gotówkowej dla stałych klientów z oprocentowaniem na poziomie 3,00% i 2,00% prowizją. To znaczy, że przy zobowiązaniu o wartości 2000 złotych ze spłatą w ciągu 12 miesięcy – oddamy pożyczkodawcy 2145 złotych.

Dla porównania podobną ofertę na święta przygotowała firma pożyczkowa Wonga, jednak w tym przypadku koszty 2000 złotych pożyczki na rok są znacznie większe. Klient tego pożyczkodawcy odda blisko 1000 złotych więcej niż pożyczył-bo suma kosztów dodatkowych wyniesie nie około 150 złotych jak w Banku Millennium, a 970 złotych. To kolosalna różnica i czarno na białym widać, która propozycja jest korzystniejsza dla potencjalnego pożyczkobiorcy.

Warto wspomnieć jeszcze o „Taniej pożyczce na dowód” z oprocentowaniem 4,90% w Alior Banku. Przy zadłużeniu na kwotę 2000 złotych na 12 miesięcy, wszystkie koszty, jakie musi ponieść klient wyniosą około 170 zł, to nieco więcej niż oferuje Bank Millennium. Jednak w firmie Provident podobna pożyczka będzie kosztowała już ponad 1000 złotych…

U kogo lepiej pożyczać na święta? Wniosek nasuwa się sam – w bankach.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *