Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Pożyczki online wyparły stacjonarne?

News Opublikowano: 22-07-2016

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Net Credit w lipcu 2016 roku, ponad 80% Polaków przyznaje się do skorzystania przynajmniej raz w życiu z produktów pożyczkowych. Jeszcze kilka lat temu billboardy i reklamy pożyczek (zwłaszcza chwilówek) na ulicach wielu polskich miast były standardem. Dziś jest zupełnie inaczej – firmy pożyczkowe koncentrują swoje działania w Internecie – dlaczego?

Firmy pożyczkowe przenoszą się do sieci

Z informacji opublikowanych przez Gemius wynika, że 3 lata temu witryny internetowe firm pożyczkowych odwiedziło ponad 1,5 mln osób, a w 2015 roku było to już ponad 2 mln. Takie liczby robią wrażenie i nic dziwnego, że większość pożyczkodawców inwestuje w rozwój swoich stron internetowych.

Rynek internetowych pożyczek rozwija się bardzo dynamicznie, to wygodniejsze zaciągnąć pożyczkę za pomocą kilku kliknięć myszką niż osobiście fatygować się do jednej z placówek stacjonarnych, tym bardziej jeśli mieszkamy na terenach wiejskich. Z kolei dla właścicieli firm pożyczkowych prowadzenie działalności w sieci jest znacznie tańsze niż utrzymywanie prawdziwych salonów.

Co jeszcze wynika z raportu Net Credit? Przez ostatnie 12 miesięcy z pożyczki przez Internet skorzystał co drugi badany. Jeden na trzech Polaków przyznaje, że czasem warto wziąć pożyczkę, ale jednocześnie 9 na 10 respondentów uważa, że lepiej korzystać ze zgromadzonego kapitału niż się zadłużać.

Oferta pożyczek pozabankowych stale się poszerza, firmy intensywnie inwestują w rozwój tego kanału dystrybucji, jednak podchodźmy do tego rodzaju produktów z rozsądkiem i dużą ostrożnością. O wiele łatwiej zaciągnąć chwilówkę niż ją spłacić.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *