Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Pożyczka w banku bez zaświadczenia o dochodach

Opublikowano: 08-08-2016

Zaciągnięcie pożyczki to duża odpowiedzialność, ponieważ zobowiązujemy się do regularnej spłaty rat, które nierzadko są dość wysokie. Na atrakcyjne pożyczki gotówkowe klienci mogą liczyć przede wszystkim w bankach, natomiast zdecydowanie gorsze oferty posiadają w swojej ofercie firmy pożyczkowe, które żerują na klientach bez udokumentowanych dochodów. A co, jeśli klient pragnie zaciągnąć pożyczkę gotówkową w banku, jednak nie posiada zaświadczenia o dochodach? Postanowiliśmy przeanalizować ten przypadek.

Sporo zależy od pożądanej kwoty pożyczki

Co najmniej kilka banków jest w stanie zaproponować klientom pożyczkę gotówkową ograniczoną do kwoty 10 000 zł bez konieczności prezentowania zaświadczenia o dochodach. W tym gronie znajdują się m.in. Bank Millennium, Getin Bank, Pekao Bank Hipoteczny, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Pekao, BOŚ Bank, PKO Bank Polski oraz PlusBank. Dla klientów, którzy chcą uzyskać pożyczkę bez dokumentowania dochodów najlepszą ofertę zapewnia Bank Millennium, bowiem gwarantuje on RRSO na poziomie 10,46% i oprocentowanie 9,99%. Klienci unikają jednocześnie prowizji i nie muszą wykupować żadnego ubezpieczenia. Zaciągając pożyczkę na dwa lata miesięczna rata w tym banku wyniesie 461 zł. Na przeciwnym biegunie znajduje się Plus Bank, w którym RRSO wynosi 29,76%, na co wpływa 18-procentowa prowizja i oprocentowanie 9,25%. W rezultacie rata kredytu jest o 79 zł wyższa.

Pożyczki bez zaświadczeń są droższe

Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń charakteryzują się nieco słabszymi warunkami od propozycji, które uwzględniają rzetelne zweryfikowanie zdolności kredytowej klienta. Pod względem konkurencyjności oferty każdy bank przebija firmy pożyczkowe, do których zgłaszają się przede wszystkim klienci charakteryzujący się złą historią kredytową, a więc negatywnymi wpisami w Biurze Informacji Kredytowej oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Rośnie popularność pożyczek gotówkowych przez Internet

Nieustannie rosnącą popularnością mogą pochwalić się banki, które proponują swoim klientom pożyczki gotówkowe przez Internet. Najpopularniejszą ofertę online posiada T-Mobile Usługi Bankowe. Banki nierzadko wymagają innych dokumentów, których zdobycie nie stanowi dla klientów większego problemu. Przykładowo w PKO BP do zaciągnięcia pożyczki gotówkowej niezbędny będzie wyciąg z konta, który będzie gwarantem osiągania przez nas regularnych dochodów wpływających na konto. Wymogiem pozostaje także wizyta w oddziale, choć bank gwarantuje, iż w większości wypadków pożyczka gotówkowa wypłacana jest od ręki po wypełnieniu wszelkich formalności.

Pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższego oprocentowania

Duża konkurencja na rynku pożyczek gotówkowych sprawia, iż niektóre banki w walce o klienta decydują się na zapewnienie gwarancji najniższego oprocentowania. Oznacza to, iż gdy znajdziemy lepszą propozycję nasz bank będzie zobowiązany do wyrównania lub przebicia warunków zapewnianych przez konkurencję. Najczęściej z taką gwarancją mamy do czynienia w przypadku najlepszych ofert.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *