Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Pożyczka przez Internet – tańsza, ale bardziej ryzykowna?

Opublikowano: 16-12-2016

Nagłe wydatki pojawiają się w każdym gospodarstwie domowym, a uzyskanie dostępu do dodatkowych środków stanowi priorytet bardzo wielu klientów. W przeszłości zaciągnięcie pożyczki było możliwe wyłącznie w siedzibie banku lub za pośrednictwem firmy pożyczkowej. Obecnie zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe pozwalają wnioskować o pożyczkę przez Internet. Nierzadko ofertą potrafią wygrywać firmy pożyczkowe.

Zaciągając pożyczki rozsądnie – skorzystasz!

Pożyczka to bardzo rozsądna forma wsparcia, ale pod warunkiem, iż zaciągamy zobowiązania w sposób przemyślany, a zarazem jesteśmy w stanie spłacić ją w terminie. Przecenienie swoich możliwości to błąd bardzo wielu klientów, którzy potrafią wpaść w spiralę długów, z której bezsprzecznie trudno się wydostać. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, gdy kolejna pożyczka służy nam do spłaty poprzedniej, co nieustannie potęguje koszty, które zmuszony będzie ponieść klient.

Przeczytaj uważnie umowę i sprawdź firmę w sieci

Wybór najlepszej pożyczki w Internecie powinien uwzględniać najważniejsze kryteria, które wpływają na ostateczny koszt zobowiązania. Bez dwóch zdań kiepskim pomysłem jest skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej pod wpływem impulsu. Najmądrzejszym rozwiązaniem pozostaje uważne przeczytanie wszystkich warunków umowy, aby nie okazała się ona skrajnie niekorzystna. Nie rozumiejąc zapisów umowy powinniśmy zasięgnąć rady kogoś, kto ma większą wiedzę w tym zakresie. Ryzyko ewentualnych nieprzyjemności minimalizujemy wówczas, gdy korzystamy z firmy pożyczkowej, która charakteryzuje się dobrą renomą i szerokim gronem zadowolonych klientów.

Sprawdź porównywarki pożyczek przez Internet

Poszukiwania najlepszych pożyczek przez Internet należałoby zacząć od porównywarek, które według jasnych kryteriów klasyfikują oferty poszczególnych firm. Zestawienia uwzględniają pożądaną przez klienta kwotę pożyczki oraz okres spłaty, dzięki czemu precyzują kwotę, którą będzie trzeba oddać oraz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Bardzo często w porównywarkach pojawiają się dodatkowe informacje o możliwości wydłużenia spłaty oraz kosztach pojawiających się w przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania.

Pożyczki bez odsetek wcale nie są podejrzane

Chwilówki to interesująca propozycja przede wszystkim z punktu widzenia klientów, którzy chcieliby uniknąć nadmiaru formalności, a zarazem szybko uzyskać dostęp do środków. W pożyczkach za darmo nie ma absolutnie nic podejrzanego, ponieważ firmy pożyczkowe właśnie w ten sposób próbują przekonać klientów do swojej oferty. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż korzystający z nich klienci wrócą w przyszłości do tej samej firmy i zaciągną pożyczkę, która będzie już solidnie oprocentowana. Najbardziej przebiegli klienci korzystają z darmowych pożyczek kilkukrotnie „sprawdzając” ofertę różnych firm. Warto odnotować, iż pożyczki bez odsetek uwzględniają 7 lub 30-dniowy termin spłaty, który może zostać rzecz jasna wydłużony za dodatkową opłatą.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *