Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Pożyczka na spłatę długów – ING Bank Śląski

News Opublikowano: 26-01-2017
inwestowanie

Czasami klienci banków zapętlają się w zaciąganiu coraz to nowych kredytów, a po jakimś czasie terminowa regulacja comiesięcznych zobowiązań przychodzi im coraz trudniej. Z myślą o właśnie takich osobach ING Bank Śląski przygotował pod koniec stycznia 2017 roku kampanię reklamową swojej pożyczki gotówkowej na konsolidację długów. Przyjrzyjmy się dokładniej warunkom tej oferty.

Pożyczka ING Banku Śląskiego – czy warto ją zaciągać?

Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej wynosi minimum 7,79%, a maksimum 8,99%. Klient na całkowitą spłatę zobowiązania ma 96 miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę o wartości przynajmniej 4000 złotych, ING Banku Śląski nie obciąży nas prowizją. Ile środków pieniężnych pożyczkodawca jest skłonny nam pożyczyć?

Jak czytamy w regulaminie klient może wnioskować o nie więcej niż 160 000 złotych – to całkiem sporo. Co więcej możemy zmieniać wysokość rat pożyczki w trakcie trwania umowy – raz płacić mniej, a raz więcej oczywiście nie schodząc poniżej pewnego poziomu kwotowego, ustalonego z bankiem.

Jak zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną? Wystarczy odwiedzić jedną z placówek banku z dowodem osobistym oraz zaświadczeniem o uzyskiwanych dochodach – wszystkie formalności zostaną załatwione już podczas jednej wizyty. Druga opcja dostępna tylko dla klientów ING Banku Śląskiego to złożenie wniosku za pośrednictwem bankowości internetowej.

Czy warto w ogóle starać się o konsolidację długów za pomocą tego produktu? Naszym zdaniem warto się zastanowić nad tą pożyczką – wypada całkiem nieźle na tle podobnych produktów dostępnych aktualnie na rynku.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *