Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Powstaje system przeciwko wyłudzaniu kredytów

News Opublikowano: 21-09-2016
euro

Wyłudzanie kredytów i pożyczek, to wciąż bardzo aktualny problem, który w ostatnich latach znacząco przybrał na sile. Z tego względu rząd postanowił opracować specjalny system, który przeciwdziałałby tego rodzaju przestępstwom finansowym. Jak czytamy na portalu Money we wrześniu 2016, już w przyszłym roku nikt nie będzie mógł bezprawnie zaciągnąć kredytu na nasze dane.

Koniec z wyłudzaniem kredytów-oszustom będzie trudniej działać

Jak podkreślają przedstawiciele Biura Informacji Kredytowej, Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi intensywne prace nad projektem i wdrażaniem systemu zapobiegającemu wyłudzeniom pieniędzy od banków, dla których przecież udzielenie kredytu, czy pożyczki na fałszywe dane również jest zupełnie nieopłacalne (gdyż nie jest on później spłacany). Jak działałby taki system?

Prace nad strukturą wciąż trwają, ale już dziś możemy skorzystać z innego udogodnienia zabezpieczającego nas przed padnięciem ofiarą kradzieży tożsamości. BIK oferuje całkiem interesujące rozwiązanie. Klient wpisuje się na listę osób niezainteresowanych zaciąganiem jakichkolwiek zobowiązań.

W przypadku, gdy ktoś próbowałby się pod niego podszyć składając wniosek o kredyt, czy pożyczkę w banku, czy innej instytucji finansowej, taki klient otrzymywałby alert, wiadomość SMS, że ktoś próbuje zaciągnąć kredyt na jego dane. Mimo, że taka usługa nie jest darmowa, zainteresowanie nią jest naprawdę ogromne. Świadczy to o dużej świadomości społeczeństwa.

Miejmy nadzieję,że system ruszy w terminie i skutecznie zablokuje nieuczciwe działania ze strony oszustów.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *