Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Posiadacze polisolokat chcą odzyskać pieniądze

News Opublikowano: 31-08-2016

Polisolokata to dla laika produkt-pułapka, obarczony naprawdę wysokim ryzykiem i wymagający inwestowania w długoterminowej perspektywie. Jak wiadomo, w ostatnich latach wielu Polaków straciło ciężko zarobione pieniądze ze względu na niezrozumienie zapisów umowy i nieumiejętność oszacowania realnego ryzyka inwestycji. Jak czytamy na portalu Polskiego Radia w sierpniu 2016 roku posiadacze polisolokat postanowili walczyć o swoje na drodze sądowej.

Możesz odzyskać pieniądze do 10 lat wstecz

Polisolokata to skomplikowany produkt, który łączy cechy ubezpieczenia i funduszu kapitałowego. Klienci wpłacali na polisolokaty od kilku tysięcy złotych do nawet 30 000 złotych (maksymalna kwota to 500 000 złotych). Niejednokrotnie po upływie kilku miesięcy od ich założenia, środki na koncie malały o 30, 40, a nawet 50%. Posiadacze polisolokat chcieli więc szybko zamknąć rachunki, jednak firmy ubezpieczeniowe uniemożliwiły to wprowadzając (oczywiście niezgodnie z prawem) tzw. opłaty likwidacyjne o horrendalnej wartości nawet 100% wartości wpłaconego kapitału.

Klienci nie byli oczywiście świadomi tak wysokich kar za zerwanie polis w momencie podpisywania umów z ubezpieczycielem. Należy podkreślić, że polisolokaty ulegają przeterminowaniu po upływie 10 lat, warto starać się o dochodzenie swoich praw, jeśli mieścimy się w tym zakresie czasowym podobnie jak to robią obecnie inni pokrzywdzeni. Aktualnie toczy się kilkadziesiąt postępowań  w tej sprawie.

Do połowy września potrwa akcja promocyjna, która ma na celu udzielenie pomocy prawnej ludziom, którzy stracili oszczędności z tytułu polisolokat.

Pamiętajmy, aby nie zawierać umów, których treści nie rozumiemy w 100%, dzięki temu możemy uniknąć wielu przykrych konsekwencji jak na przykład utrata pieniędzy w przypadku posiadaczy polisolokat.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *