Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Popyt na kredyty hipoteczne w Warszawie

News Opublikowano: 23-09-2016

Jak wynika z informacji opublikowanych na portalu Rzeczpospolita we wrześniu 2016 roku, niemal 50% kredytów hipotecznych między kwietniem, a czerwcem tego roku było zaciągane na zakup lokali mieszkaniowych w Warszawie.

Kredyty mieszkaniowe na mieszkania w stolicy najpopularniejsze

Mimo, że mieszkania w Warszawie należą do najdroższych (cena za metr kwadratowy nowego mieszkania o powierzchni 38-60m2 w stolicy to średnio 7500 złotych), klienci banków bardzo chętnie zaciągają kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości właśnie w centrum Polski.

Ponad 43% kredytobiorców zaciągnęło w drugim kwartale bieżącego roku kredyt mieszkaniowy na zakup lokalu właśnie w stolicy. To nie wszystko. Jak wynika z analiz specjalistów rynku nieruchomości, porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku, popyt na kredyty hipoteczne wzrósł o ponad dwa punkty procentowe.

Warto przy okazji dodać, że w 2014 roku udział procentowy kredytów hipotecznych zaciąganych na zakup nieruchomości w Warszawie wynosił tylko 25% (za taki sam okres kwiecień-czerwiec) – w porównaniu z obecnym 2016 rokiem to ponad dwukrotny wzrost! Jak przewidują specjaliści, taka tendencja wzrostowa może utrzymywać się jeszcze przez dobrych kilka lat.

Stale rosnący popyt na stołeczne nieruchomości sprawia, że deweloperzy odnotowują rekordowe zyski i zacierają ręce na kolejne inwestycje. Jak widać, kredyty hipoteczne na mieszkania w Warszawie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *