Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Ponad 3 mln Polaków wykupi w te wakacje ubezpieczenia podróżne

News Opublikowano: 21-07-2016
wakacje

Podróże, szczególnie te zagraniczne mogą nas słono kosztować, jeśli ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi i nie zadbamy o wcześniejsze ubezpieczenie. Jednak jak wynika z informacji opublikowanych w lipcu 2016 roku na portalu Biznes Newseria, z sezonu na sezon coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie polisy turystycznej.

Polisa turystyczna to wakacyjny must have

Coraz więcej Polaków jest świadomych, jak ważna jest ochrona zdrowia i życia podczas wakacyjnych wojaży. W te wakacje na urlop wyjeżdża ponad 4,5 mln polskich turystów, z czego ponad 3,3 mln ma zamiar wykupić ubezpieczenie turystyczne. 3/4 ubezpieczeń dotyczy wycieczek zagranicznych. Te dane naprawdę napawają optymizmem.

Koszty opieki medycznej poza Polską potrafią sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, co dla przeciętnego polskiego urlopowicza jest horrendalną kwotą.

Jak wiadomo im starszy klient, tym droższa będzie polisa. Jednak mimo to, warto zaoszczędzić sobie niepotrzebnych problemów i stresu wykupując pełen pakiet ubezpieczenia turystycznego. Jego koszt jest naprawdę niewielki w porównaniu z ewentualnym rachunkiem za korzystanie z zagranicznej opieki medycznej.

Ceny ubezpieczeń turystycznych poszczególnych towarzystw mogą znacznie się różnić, warto porównać co najmniej kilka ofert i dokładnie zapoznać się z zapisem dotyczącym wykluczeń, aby wiedzieć dokładnie od jakich zdarzeń jesteśmy chronieni.

Niezależnie od wszystkiego jeżeli celem podróży jest państwo znajdujące się w Unii Europejskiej warto odwiedzić najbliższy oddział NFZ i wyrobić kartę potwierdzającą objęcie nas ubezpieczeniem zdrowotnym – tzw. kartę EKUZ. Ważna jest ona przez pół roku i „pozwoli nam” skorzystać z opieki zdrowotnej na podobnych zasadach jak obywateli państwa, w którym przyjdzie nam spędzać urlop.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *