Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Polacy zaciągają mniej pożyczek

News Opublikowano: 19-07-2016
rodzina

Chwilówki umożliwiają otrzymanie niewielkiej kwoty w bardzo krótkim czasie przy minimum formalności. Jednak jak się okazuje, ostatnimi czasy interesy firm pożyczkowych kręcą się znacznie gorzej, a wszystko przez rządowy program wsparcia rodzin z dziećmi tzw. 500+. Tak wynika z informacji opublikowanych na portalu Gazeta Next w lipcu 2016 roku.

Szybkie pożyczki odchodzą do lamusa?

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Związek Firm Pożyczkowych, 4 na 10 właścicieli takich biznesów przyznaje, że ich firma odnotowuje niższe zyski odkąd wprowadzono w życie program „Rodzina 500+”. Zastrzyk dodatkowej gotówki od państwa sprawia, że wiele osób nie musi już korzystać z produktów zadłużeniowych, ku niezadowoleniu firm parabankowych. Wprowadzenie podatku bankowego z pewnością jeszcze bardziej pogorszyło sytuację wielu pożyczkodawców i tylko dolało oliwy do ognia. Wiele firm obawia się, że końcówka 2016 roku przyniesie im duże straty.

Pożyczki parabankowe z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem ze strony klientów. Ten rok branża pożyczkowa z pewnością nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Zadłużanie się nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, mimo że program rządowych dopłat do rodzin dziećmi budzi skrajne emocje, jak widać przynosi wiele pozytywnych skutków (dla pożyczkobiorców).

Z pewnością lepiej korzystać z pomocy państwa niż zadłużać się w firmach pożyczkowych, co nie rzadko kończy się wpadnięciem w pętlę finansową, którą bardzo trudno rozwiązać.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *