Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Polacy nie chcą płacić za konto

News Opublikowano: 13-02-2017

Ponad połowa Polaków nie płaci za posiadanie konta ROR, z czego sam dostęp do rachunku ma 79 proc. społeczeństwa – podał do informacji Narodowy Bank Polski. Warto jednak dodać, że aż 54 proc/ zwolenników bankowości internetowej nie korzysta z bankowości mobilnej na smartfonie czy tablecie.

Bankowość w Polsce

Narodowy Bank Polski opublikował wyniki badania, z którego jasno wynika, że co piąty Polak nadal nie posiada rachunku bankowego. Analiza została przygotowana w oparciu o badanie przeprowadzone we wrześniu 2016 oku na losowo wybranej grupie 970 Polaków. Nadal największy odsetek osób nieposiadających konta znajduje się w grupie osób powyżej 59 roku życia (ok. 43 proc.)

Osoby, które posiadają konto bankowe w większości nic nie płacą za jego prowadzenie (52 proc). Tylko 11 proc uiszcza comiesięczne opłaty w wysokości powyżej 10 zł.

Bankowość mobilna

Z bankowości mobilnej korzysta wyłącznie 28 proc. Polaków posiadających rachunek bankowy. Co istotne aż 58 proc. deklaruje, że nie chce korzystać z bankowości na telefonie i tablecie. Z wiekiem maleje liczba chętnych osób, którzy chcieliby skorzystać z bankowości mobilnej. I tak np. okazuje się, że aż 65 proc. ankietowanych użytkowników nie korzysta z popularnego BLIK-a.

Czyżby więc Polacy nie ufali bankowości mobilnej? Z pewnością potrzebują oni czasu, aby przekonać się do tej formy korzystania z konta i mieć ciągły dostęp do gotówki. W końcu telefon komórkowy ma 99 proc. osób posiadających co najmniej jeden rachunek bankowy.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *