Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Płatności Android Pay coraz popularniejsze

News Opublikowano: 10-01-2017

Płatności mobilne Android Pay zostały uruchomione w Polsce w połowie listopada 2016 roku, a obecnie banki udostępniły pierwsze statystyki z używania systemu. Jak wynika z niniejszych raportów w ciągu pierwszych sześciu tygodni od jego wprowadzenia klienci podpięli do portfela Google aż 15 tys. kart.

Które banki oferują system płatności Android Pay?

W Polsce z systemu płatności mobilnych mogą korzystać klienci trzech banków: Banku Zachodniego WBK, Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Aby móc skorzystać z możliwości płatności mobilnej wystarczy pobrać aplikację na telefon komórkowy i powiązać go z kartą wydaną przez bank. Należy także pamiętać, że telefon musi obsługiwać standard NFC, a system operacyjny na nim zainstalowany nie może być starszy niż Android 4.4.

W dalszej kolejności system płatności mobilnych Android Pay ma być udostępniony w pierwszym kwartale 2017 roku, przez mBank.

Ilu klientów podpięło swoje karty do systemu płatności mobilnych?

Obecnie klienci Alior Banku i TMUB powiązali z portfelem Android Pay ok. 9,4 tys. kart, a Banku Zachodniego WBK 5,9 tys.

Wprawdzie można wysnuć tezę, że liczba 15 tys. podpiętych kart jest skromna, niemniej jednak start nowej usługi wypada bardzo optymistycznie. Z pewnością z  czasem będzie zyskiwać nowych zwolenników. Android Pay jest bowiem systemem dostarczanym przez firmę Google, markę znaną i cenioną na rynku. Prawdopodobnie z czasem dołączą do niego kolejne banki, a ich klienci zachęceni dotychczasowym sukcesem, z dużym prawdopodobieństwem podepną pod niego swoje karty.

 

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *