Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

PKO BP pozwala zmienić konto na tańsze… za darmo!

News Opublikowano: 31-10-2016

Bardzo wiele banków przygotowuje atrakcyjne oferty rachunków osobistych dla nowych klientów, jednak starają się one ograniczyć dostęp do owych propozycji aktualnym posiadaczom kont. Utrudnienie postanowił zlikwidować PKO Bank Polski, który nie pobiera już opłat za zmianę pakietu na tańszy.

Do tej pory zmiana kosztowała 50 zł

Dotychczas zmiana rachunku z wyższego pakietu na niższy wiązała się z wydatkiem rzędu 50 złotych, co jasno precyzowała taryfa opłat i prowizji banku PKO BP. W branży możemy zetknąć się z pojęciem opłaty antymigracyjnej, która ma za zadanie zniechęcić klientów do zmiany typu rachunku na tańszy.

Zmiana konta na tańsze wymaga wizyty w placówce

Okazuje się, iż PKO BP zrezygnował z pobierania opłat za zmianę rodzaju rachunku, gdy klient chce zachować dotychczasowy numer konta. Warto podkreślić, iż chęć zmiany rodzaju rachunku będzie wiązała się z koniecznością odwiedzin placówki PKO BP, w której wydamy odpowiednią dyspozycję.

Atrakcyjniejsza oferta pozwoli oszczędzić ponad 120 zł rocznie

Zmiana rodzaju rachunku na atrakcyjniejszą taryfę może być „warta świeczki”. Okazuje się, iż dostępne od kilku lat Superkonto PKO BP wiąże się z miesięcznym wydatkiem 6,90 zł za prowadzenie rachunku oraz 3,50 zł za kartę debetową. Z kolei dość świeża propozycja banku, jaką jest Konto za Zero pozwala uniknąć jakichkolwiek opłat podczas aktywnego korzystania z rachunku osobistego. W rezultacie zmiana rodzaju rachunku pozwala zaoszczędzić ponad 120 złotych rocznie.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *