Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

PKO BP obniża oprocentowanie lokat

News Opublikowano: 23-07-2016

Kolejnych obniżek w sferze oprocentowania lokat bankowych mogą spodziewać się klienci banków. Sygnał do działania dał największy z nich – PKO BP, który w drugiej połowie lipca 2016 roku skorygował oprocentowanie kilku produktów umożliwiających lokowanie depozytów. W największym stopniu ucierpią osoby, które składały środki na pół roku.

Spadek średniego oprocentowania do 1,35%

Praktycznie każdy miesiąc przynosi falę niekorzystnych zmian z punktu widzenia klientów lubujących się w generowaniu stałego zysku za pomocą lokat bankowych. Niewątpliwie duży wpływ na ów stan rzeczy ma wprowadzony przez rząd podatek bankowy, który mocno uderza w finanse banków. Potwierdzeniem tej tezy jest fakt, iż w grudniu ubiegłego roku średnie oprocentowanie (we wszystkich bankach) oscylowało w granicach 1,57%, gdy obecnie wynosi zaledwie 1,35%. Depozytorzy nie mając właściwie żadnej nie niosącej ryzyka alternatywy nadal lokują środki, ale już na gorszych warunkach.

Oberwało się depozytom na pół roku

Bank PKO BP skupił się na obniżeniu oprocentowania popularnej lokaty „3+3”, która jest przeznaczona dla klientów lokujących nowe środki. Półroczny produkt gwarantuje obecnie 1,2%, choć jeszcze niedawno klienci mogli założyć lokatę z oprocentowaniem 1,3%. Korzystając z oferty lokaty odnawialnej posiadacze konta w PKO BP będą mieli do czynienia z ofertą w granicach od 1,1% do 1,3% (dotychczas od 1,3% do 1,5%), która uzależniona jest od sumy depozytu. Klienci zainteresowani lokatą internetową uzyskają zysk od 1,2% do 1,45% (do tej pory od 1,4% do 1,6%).

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *