Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Pierwotny rynek mieszkaniowy latem – trudna sytuacja dla deweloperów

News Opublikowano: 01-09-2016
mieszkania

Jak wynika z informacji opublikowanych w sierpniu 2016 roku na portalu RP, osoby zainteresowane kupne nowego mieszkania na kredyt hipoteczny mogą skorzystać obecnie z ponad kilkuset promocji, trudna sytuacja na rynku latem sprawia, że deweloperzy dwoją się i troją w proponowaniu nabywcom coraz to nowych ofert promocyjnych.

Zwiększone promocje ofert mieszkaniowych w czasie wakacji

W jaki sposób deweloperzy zachęcają potencjalnych klientów do zakupu nieruchomości mieszkalnych? Nabywca kupujący lokal może zyskać w gratisie garaż na samochód o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych lub darmowe wykończenie świeżo zakupionych czterech kątów o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Rosnąca konkurencja i trudności w otrzymaniu kredytu mieszkaniowego również przyczyniają się do tego, że firmy deweloperskie muszą wkładać znacznie więcej wysiłku w promocję swoich ofert, zwłaszcza w przypadku mieszkań na dużych osiedlach.

Oryginalne promocje mają na celu zwrócić uwagę klienta, jeśli lokalizacja mieszkania, jego metraż i charakter osiedla również trafiają w gust potencjalnego nabywcy, deweloper ma transakcję niemal w kieszeni.

Wakacje to martwy sezon dla firm deweloperskich, większość Polaków nabywa mieszkania jesienią lub wczesną wiosną, latem myśląc tylko o zasłużonym wypoczynku. Dlatego lipiec i sierpień to czas, gdy deweloperzy muszą wykazać się większą pomysłowością i dosłownie walczyć o każdego klienta, oferując mu atrakcyjniejsze niż zwykle promocje. Często w wakacje obniżane są nieco ceny za m2 nieruchomości – zwykle o 200-400 złotych w porównaniu ze standardowymi katalogowymi stawkami.

Każdy sposób na przyciągnięcie klienta jest dobry, jak widać tego lata potencjalni nabywcy mieszkań mają w czym wybierać.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *