Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Ostatnia szansa na dopłaty w ramach programu MdM

News Opublikowano: 09-02-2017

Zakończył się wyścig o tegoroczne dopłaty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Ci, którym zależało na własnym mieszkaniu będą musieli wyłożyć z własnej kieszeni pełną kwotę lub ustawić się w kolejce po środki przeznaczone na roku 2018. To ostatnia szansa na dofinansowanie, w ramach niniejszego programu, dlatego też warto się pośpieszyć i zarezerwować jeszcze ok. 2015 mln zł. z przyszłorocznej puli, tym bardziej, że jak zapowiadają analitycy pieniędzy może zabraknąć już w marcu.

BGK wstrzymał dopłaty na 2017 rok

Niedawno informowaliśmy, że BGK wstrzymał dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. To zła wiadomość dla wszystkich rodzin, którym zależało na zakupie mieszkania jeszcze w tym roku.  Zostali więc oni postawieni przed dylematem: kupować lokal z własnych środków czy wstrzymać się z zakupem do przyszłego roku. Uwzględniając jednak fakt, że w tym roku zainteresowanie programem było znacznie większe niż przed rokiem, może się okazać że pieniędzy z przyszłorocznej puli zabraknie już w marcu. Na podjęcie decyzji pozostało więc niewiele czasu.

Dofinansowanie MdM w 2018 roku

Obecnie wykorzystanie limitu środków na rok 2018 wynosi ok. 23 proc., co oznacza, że w 2017 można zarezerwować jeszcze tylko 205 mln zł. Pieniędzy może jednak nie wystarczyć na długo.

Jest to ostatnia szansa na skorzystanie z dopłaty w ramach programu MdM. Pieniądze zostaną jednak wypłacone dopiero na początku 2018 roku, co sprzedającym lokale na rynku wtórnym niekoniecznie jest na rękę. Czekać więc, czy nie? Warto poważnie rozważyć tę propozycję tym bardziej, że jak informowaliśmy niedawno łączne koszty kredytu hipotecznego z dopłatą mogą być wyższe niż tego bez dopłaty.

 

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *