Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Onkopolisy coraz bardziej popularne

News Opublikowano: 06-10-2016

Onkopolisy to całkiem świeży produkt na polskim rynku ubezpieczeń, który z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Nie da się ukryć, że Polacy coraz częściej decydują się na wykupienie ubezpieczenia na wypadek zachorowania na nowotwór. W październiku 2016 roku BZ WBK-Aviva opublikował ciekawy raport na ten temat. Przeanalizujmy jego wyniki.

Onkopolisy – 25% Polaków chce je wykupić

Rosnące zainteresowanie onkopolisami oznacza, że myślimy coraz bardziej przyszłościowo i chcemy ubezpieczać swoje zdrowie, aby w przypadku zachorowania na raka nie pozostać bez środków finansowych na kosztowne i niejednokrotnie długotrwałe leczenie.

Jak wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Bank Zachodni WBK-Aviva, co czwarty Polak jest zainteresowany wykupieniem ubezpieczenia na wypadek choroby nowotworowej, a 4 na 10 badanych uważa, że prawdopodobieństwo zachorowania na raka jest wysokie. Większość badanych myśli o wykupieniu onkopolisy ze względu na kosztowne leczenie – wiele leków zwalczających nowotwory nie jest refundowanych, a koszt jednego opakowania to często kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Przechodząc do szczegółów oferty BZ WBK Aviva, klienci, którzy zachorują na nowotwór złośliwy mogą otrzymać do 100% wartości ubezpieczenia, którego maksymalna kwota wynosi 200 000 złotych oraz 1/5 wartości onkopolisy w przypadku nowotworu in situ. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na prywatne wizyty u specjalistów, zagraniczne leczenie, czy wykup drogich leków, które nie podlegają refundacji.

Z pewnością na rynku będzie pojawiać się coraz więcej tego typu specjalistycznych polis.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *