Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Obligacje GTC do nabycia już w październiku

News Opublikowano: 18-10-2016

Spółka Globe Trade Center wyemituje obligacje o wartości do 20 mln euro – podał na stronie internetowej organizator emisji Ipopema Securities.  Oprocentowanie trzyletnich niezabezpieczonych obligacji ma wynieść 3,75 proc. w skali roku, a odsetki będą wypacane dwa razy do roku, ostatniego dnia kwietnia i ostatniego dnia października.  

Globe Trade Center

Firma deweloperska Globe Trade Center założona została w 1994 roku. Specjalizuje się w realizacji inwestycji w trzech sektorach rynku nieruchomości budynków i parków biurowych oraz mieszkaniowych. Według informacji własnych prowadzi działalność aż w 10 krajach Europy Środkowo- i Południowo – Wschodniej, w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Zrealizowała inwestycje o łącznej powierzchni ok. 930000 m² netto oraz mieszkaniowe o łącznej powierzchni 276000 m².

Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w indeksie WIG30. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index.

Obligacje GTC

Obligacje GTC do nabycia będą od 28 października 2016 roku. Spółka wyemituje trzyletnie obligacje o wartości do 20 mln euro i stopie procentowej 3,75 proc. w skali roku, a odsetki wypłacane będą dwa razy do roku: ostatniego dnia kwietnia oraz ostatniego dnia października.

Spółka planuje wykorzystać pozyskane tym sposobem środki finansowe na refinansowanie istniejącego zadłużenia oraz na ogólne cele korporacyjne.

 

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *