Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowy rok – nowe podwyżki. Dwa banki podnoszą marżę kredytów hipotecznych.

News Opublikowano: 09-02-2017
podwyżka

Od nowego roku w sektorze bankowym odnotowujemy liczne podwyżki, czy to wzrost wysokości wkładu własnego, czy też wprowadzenie opłat za kody SMS itp. Obecnie dwa banki  zdecydowały się na wprowadzenie zmian w cennikach kredytów hipotecznych. I tak, podstawowa stawka w PKO BP wzrośnie o 0,15 pp., a w Alior Banku aż o 0,3 pp.. jedynie stali klienci polskiego detalisty mogą liczyć na zniżki. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy prowadzą co najmniej pół roku rachunek ROR zasilany regularnymi wpływami.

Skala podwyżek w bankach może być jeszcze wyższa. To dopiero początek, dlatego klienci powinni liczyć się z ewentualnymi zmianami w cenniku i bacznie obserwować poczynania swojego banku.

Podwyżki w Alior Banku

13 stycznia Alior Bank opublikował na swojej stronie internetowej informację wskazującą na to, że wyjściowy poziom marży w kredycie hipotecznym na cel mieszkaniowy wynosi 2,9 pp. Wprowadzono więc podwyżkę aż o 0,3 pp., ponieważ przed zmianami w cenniku instytucji widniała wartość 2,6 pp. tej samej wysokości podwyżka dotyczy także pożyczki hipotecznej (obecnie 4,4 pp.).

Zmiany w cenniku PKO BP

16 stycznia zmiany w cenniku zaproponował również PKO Bank Polski. Dotyczą one marży kredytu hipotecznego, w tym pożyczki w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Została ona podwyższona o 0,15 pp. Stali klienci nie odczują jednak istotnych zmian, ponieważ mogą oni liczyć na korzystny bonus. Osoby, które regularnie prowadzą rachunek ROR i wykazują regularne wpływy, mogą liczyć na dostęp do produktów hipotecznych na specjalnych warunkach.  Aby móc skorzystać z promocji należy:

  • Posiadać dowolny rachunek ROR w PKO Banku Polskim przez co najmniej 6 miesięcy,
  • Wykazywać regularne wpływy na rachunek
  • Posiadać kartę kredytową lub skorzystać z ubezpieczenia na życie,
  • Skorzystać z 4 letniego ubezpieczenia spłaty kredytu w przypadku utraty pracy, inwalidztwa lub leczenia szpitalnego.

Przez ostatnie miesiące kredytodawcy nie modyfikowali znacząco swoich ofert. Ostatnia fala podwyżek miała miejsce na przełomie 2015 i 2016 roku. Czyżby więc 2017 rok zapowiadał kolejny boom cenowy?

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *