Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowe standardy bankowości elektronicznej – PKO BP zamyka stary system

News Opublikowano: 08-03-2017

Już niedługo serwis internetowy IPKO zostanie wyłączony. Wszyscy klienci banku PKO BP powinni już teraz niejako przełączyć się na jego nową wersję, z której można było korzystać od 2014 roku. Zmiany w systemie są podyktowane przede wszystkim względami bezpieczeństwa, dlatego też klienci banku już teraz powinni zacząć „przyzwyczajać się” do nowej strony.

Jeszcze nie wiadomo kiedy stary system zostanie wyłączony. Dokładna data ma zostać podana w odrębnym komunikacie.

Nowy system bankowości = większe bezpieczeństwo

Od 2014 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z dwóch serwisów bankowości internetowej. Do dnia dzisiejszego korzysta z niej 95 proc klientów banku. nowa odsłona pozwala w pełni zarządzać swoimi finansami. Posiada też więcej zabezpieczeń, niż jej starsza wersja. Jesienią 2016 roku bank wyłączył na stronie logowania przycisk „Przejdź do iPKO przed zmianą”. Teraz przypomina, że wkrótce wyłączy starą wersję. Kiedy to nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo.

Obsługa nowego systemu jest intuicyjna, aczkolwiek dla klientów korzystających z poprzedniego iPKO przesiadka może oznaczać spore zmiany. Bank PKO BP nie jest jednak jedyną instytucją finansową, która planuje wyłączenie starej wersji bankowości internetowej. Zmiany zostaną wprowadzone również w ING Banku Śląskim oraz Raiffeisen Polbank.

Nowe standardy bankowości elektronicznej

Wraz ze zmianą systemu bankowości zmianie mają również ulec standardy bankowości elektronicznej, które mają poprawić bezpieczeństwo naszych finansów. I tak np. użytkownicy bankowości internetowej będą musieli przyzwyczaić się do trzymania telefonu pod ręką. Hasła jednorazowe będą konieczne czasem także przy samym logowaniu. Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował właśnie projekt nowych standardów towarzyszących drugiej dyrektywie o usługach płatniczych.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *