Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowe konta osobiste od Alior Banku

News Opublikowano: 31-08-2016

Już w październiku tego roku w ofercie Alior Banku ma pojawić się nowy rodzaj rachunku ROR dla bardziej zamożnych klientów. To odpowiedź na oczekiwania rynku, stąd też będzie ono dostępne na specjalnych zasadach i zastąpi oferowane dotychczas Konto Private Banking. W planach jest również uruchomienie pakietu usług dla najmłodszych klientów.

Nowe konta osobiste już w październiku

Tabela opłat i prowizji nowych rachunków bankowych Alior Banku obowiązywać będzie już od 15 października 2016 roku. W ich ofercie pojawi się Konto Elitarne, które ma zastąpić oferowane dotychczas Konto Private Baking. Prowadzenie takiego rachunku będzie kosztować 100 zł miesięcznie, niemniej jednak będzie to opłata warunkowa. Co to oznacza? Klienci banku, którzy posiadają w Aliorze łączne aktywa finansowe o minimalnej wartości 1 mln zł bądź też aktywa w produktach inwestycyjnych, których minimalna wartość wynosi 500 tys. zł nie poniosą żadnych kosztów związanych z prowadzeniem rachunku.

Alior Bank zapowiada również, że do 31 grudnia 2016 roku rachunek prowadzony będzie za darmo niezależnie od spełniania powyższych kryteriów.

Czym różni się Konto Private Banking od Elitarnego?

Osoby posiadające rachunek Private Banking nie ponoszą opłat za większość operacji dokonywanych z rachunku ROR, a opłata za jego prowadzenie jest negocjowana. W odróżnieniu od Konta Private Banking, klient nie będzie płacił za przelewy natychmiastowe i zagraniczne.

Konto dla najmłodszych

W planach Alior Banku jest także uruchomienie usług dla najmłodszych klientów pod nazwą HAIZ, niemniej jednak w nowej tabeli opłat i prowizji nie ma jeszcze o nim informacji. Wiadomo jednak, że pakiet ten ma pojawić się na przełomie września i października i będzie obejmować kartę, aplikację i program rabatowy dla młodzieży. Ma to być w pełni mobilne konto połączone z aplikacją umożliwiającą m.in. korespondowanie z innymi użytkownikami.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *