Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowa pożyczka bez BIK – czy warto?

News Opublikowano: 20-09-2016
oszust

Pożyczki pozabankowe to zwykle mało korzystne produkty dla portfeli klientów firm parabankowych, co nie zmienia faktu, że cieszą się one sporą popularnością wśród Polaków. We wrześniu 2016 na rynku pojawił się nowy produkt zadłużeniowy – pożyczka bez BIK firmy Freezl. Przeanalizujmy tę ofertę z bliska.

Pożyczki bez BIK – podstawowe informacje

O jakie kwoty mogą wnioskować potencjalni pożyczkobiorcy? Firma pożyczy klientom do 5000 złotych. Każdy pożyczkobiorca, który poleci pożyczkę bez sprawdzania w bazie BIK kolejnej osobie, otrzyma od Freezl 40 zł na poczet następnej pożyczki.

W jakim czasie należy spłacić pożyczkę bez BIK firmy Freezl? Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie podmiotu, wszystkie pożyczki dostępne w ofercie objęte są 35-dniowym okresem spłaty.

Poruszmy kwestię prowizji i oprocentowania, bo jak wiadomo pożyczki pozabankowe nie należą do tanich produktów – zaciągając pożyczkę na 7 dni prowizja wyniesie 11%, przy 8-15 dniach wzrasta do 17%, a przy 16-22 dniach do 24%. Natomiast oprocentowanie pożyczki wynosi 10%.

Warto dodać, że firma Freezl zorganizowała promocję, w ramach której jedna na pięć pożyczek udzielana jest całkowicie za darmo, bez żadnych dodatkowych kosztów (od 100 do nawet 5000 złotych). Czy jest tu jakiś haczyk? Niestety jest. Z darmowej, piątej pożyczki mogą skorzystać tylko Ci klienci, którzy w ciągu dwóch tygodni skorzystają z tego rodzaju produktów zadłużeniowych przynajmniej cztery razy – co szczerze mówiąc jest dosyć rzadko spotykanym zachowaniem wśród pożyczkobiorców.

Czy warto zaciągać pożyczkę bez BIK tej firmy? Naszym zdaniem nie – ze względu na wysoką prowizję i oprocentowanie.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *