Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowa lokata strukturyzowana – Idea Bank

News Opublikowano: 23-09-2016
pieniadze

Idea Bank wprowadził we wrześniu 2016 roku do swojej oferty produktowej nowość-Lokatę Strukturyzowaną US BLUE CHIPS. Jak przedstawiają się podstawowe parametry tego depozytu i na jakie kwoty można ulokować na nim zaoszczędzone środki? Na te i inne pytania odpowiemy w dalszej części wpisu.

Lokata strukturyzowana – podstawowe informacje

US BLUE CHIPS to Lokata Strukturyzowana, którą zakładamy na 6 miesięcy (jednak przy spełnieniu pewnych warunków, uwzględnionych w regulaminie oferty, możemy zamknąć rachunek już po 3 miesiącach). Oprocentowanie tego produktu wynosi nawet 4,00% w skali roku. Ile wynosi minimalny próg wpłaty? Oszczędzający zainteresowani tą ofertą powinni zasilić rachunek kwotą minimum 10 000 złotych.

Minimalny wiek klienta to 18 lat, górna granica to 72 lata. Idea Bank pobiera również opłatę administracyjną o wartości 0,50-1,00% kwoty depozytu strukturyzowanego. Natomiast instytucja nie pobiera opłaty manipulacyjnej od kwoty lokaty (0%). Oczywiście nad bezpieczeństwem zgromadzonych środków czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Minimalny wolumen subskrypcji to 5 mln złotych.

Na koniec warto podkreślić, że lokatę możemy założyć tylko do końca września bieżącego roku (subskrypcja lokaty trwa do 30.09.2016). Jeśli jesteśmy zainteresowani lokowaniem środku na tego typu rachunkach, nie pozostało więc już zbyt wiele czasu do namysłu. Podkreślmy, że istnieje również opcja przedłużenia depozytu o 30 lub 60 dni.

Malwina
Oceń:
Ocena: 2.8/5 (liczba glosow: 4)
Nowa lokata strukturyzowana – Idea Bank, Nowa lokata strukturyzowana – Idea Bank, 2.8 out of 5 based on 4 ratings Nowa lokata strukturyzowana – Idea Bank
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *