Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowa lokata dla rodziców

News Opublikowano: 09-09-2016
dziewczyna

Banki co rusz wymyślają nowe sposoby na korzystne zagospodarowanie kapitału osób korzystających z programu rządowego wsparcia „Rodzina 500+”. Przykładem objęcia takiej strategii jest Deutsche Bank, który przygotował pod koniec sierpnia 2016 specjalną lokatę dedykowaną dla osób posiadających potomstwo poniżej 18 roku życia. Przeanalizujmy dokładniej tę depozytową ofertę.

Długoterminowa lokata bankowa 500+

Deutsche Bank poszerzył swoją ofertę produktową o długoterminowy depozyt, który zakładamy aż na 10 lat. Kapitalizacja odsetek następuje raz na 12 miesięcy. Nie ma możliwości odnowienia lokaty po upływie regulaminowej dekady. Oprocentowanie tego produktu jest zmienne, średnio wynosi 1,30%. Co ciekawe z każdym kolejnym rokiem możemy korzystać z 500 złotych bonusu, który przypada na każdą niepełnoletnią pociechę.

Jaki jest minimalny i maksymalny próg wpłaty w przypadku tego depozytu? Zgodnie z obowiązującym regulaminem, oszczędzający rodzicie muszą zasilić rachunek Deutsche Bank kwotą przynajmniej 100 złotych w ciągu miesiąca od jej założenia. Odnośnie górnego limitu kwotowego, bank nie wprowadził żadnych ograniczeń dla klientów.

Bank nie pobiera żadnych opłat z tytułu otwarcia, prowadzenia, jak i zamknięcia depozytu. Jak wnioskować o lokatę w tej instytucji? Wystarczy wypełnić formularz online dostępny na stronie internetowej instytucji lub zadzwonić na infolinię. Na koniec dodajmy, że Deutsche Bank wymaga od klientów zainteresowanych założeniem depozytu okazania aktu urodzenia dziecka lub jego paszportu.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *