Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Nowa lokata bankowa dla beneficjentów Rodzina 500+

News Opublikowano: 21-09-2016
rodzina

Odkąd państwo postanowiło wspierać finansowo rodziny z dziećmi banki prześcigają się w oferowaniu kolejnych produktów mających ułatwić beneficjentom programu Rodzina 500+ odpowiednie zarządzanie otrzymywanymi środkami. W wrześniu 2016 Deutsche Bank przygotował promocję lokaty, dzięki której klienci mogą otrzymać nawet kilkaset złotych premii.

Lokata z premią – Deutsche Bank

Jak otrzymać aż 500 złotych od Deutsche Banku? Na początek wyjaśnijmy warunki akcji promocyjnej. Oszczędzający muszą założyć długoterminowy depozyt na 10 lat (ze zmiennym oprocentowaniem), co oznacza, że przez okres 120 miesięcy deponent nie może wypłacać gromadzonego kapitału. Minimalna kwota, jaką należy zasilić lokatę zgodnie z obowiązującym regulaminem to zaledwie 100 złotych. Warto dodać, że instytucja nie pobiera od klientów żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie, a także zamknięcie rachunku.

Aby dostać od banku maksymalną kwotę premii (500 złotych), oszczędzający musi wpłacić na lokatę przynajmniej 6000 złotych w skali roku. Mniejsza wpłata, na poziomie 1200 złotych, uprawnia posiadaczy depozytu do otrzymania od banku 100 złotych bonusu. Nie ma znaczenia czy wyżej wymienione kwoty wpłacamy w ratach, czy jednorazowo.

Podkreślmy, że aby być uprawnionym do bonusu, musimy prowadzić lokatę przez przynajmniej 5 lat. Warto wspomnieć, że jeden oszczędzający może założyć maksymalnie 5 rachunków, przy czym każdy z nich musi przypadać na jedno dziecko.

Czy warto deponować środki z programu 500+ na lokacie Deutsche Bank? Z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *