Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Niższe oprocentowanie Lokaty Zyskującej

News Opublikowano: 30-08-2016

Lokata Zyskująca to kolejny depozyt, któremu w ostatnim czasie Idea Bank obniżył oprocentowanie. Na jakie warunki możemy liczyć, jeśli chcemy ulokować swój kapitał na tym rachunku w sierpniu 2016 roku? Szczegóły poniżej.

Oprocentowanie kolejnej lokaty idzie w dół

Jeszcze niedawno oprocentowanie Lokaty Zyskującej było na poziomie 2,35%. Teraz Idea Bank oferuje klientom ten sam depozyt z oprocentowaniem w skali roku 2,30%. Przypomnijmy podstawowe parametry tego produktu bankowego. Kto może założyć tę lokatę? Zarówno nowi, jak i stali klienci banku. Minimalna kwota wpłaty to 500 złotych, a maksymalna 1 000 000 złotych. Jeden klient może założyć dowolną liczbę lokat, w regulaminie nie ma żadnych ograniczeń odnośnie ilości depozytów. Jest to lokata z progresywnym oprocentowaniem.

Możemy zdeponować na rachunku środki na kwartał (2,15%), pół roku (2,20%) lub rok (2,30%). Jak zapewnia Idea Bank, bez względu na wybrany wariant możemy zerwać lokatę przed czasem i nie poniesiemy w związku z tym żadnych finansowych konsekwencji – wypracowane odsetki zostaną nam wypłacone. Oczywiście środki na lokacie są objęte bezpieczeństwem BFG.

Jak założyć Lokatę Zyskowną? Możemy wypełnić elektroniczny wniosek, zadzwonić na infolinię banku lub dopełnić formalności w jednej z placówek instytucji finansowej. Pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu zanim złożymy wniosek.

Czy warto skorzystać z tej oferty? Plusem propozycji Idea Bank jest brak konieczności korzystania z dodatkowych produktów typu konto osobiste, ale samo oprocentowanie nie jest wyjątkowo atrakcyjne, raczej standardowe.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *