Najlepszy kredyt hipoteczny do 200 000 złotych

dom

Oprocentowanie kredytu hipotecznego, wysokość comiesięcznych rat, prowizja bankowa, czy okres kredytowania, to główne składowe, które decydują o atrakcyjności danego produktu finansowego, ale nie tylko. Warto pamiętać również o kosztach wcześniejszej spłaty, czy jej przedłużeniu oraz kwestii ubezpieczenia. Uwzględniając te wszystkie czynniki – jaki kredyt mieszkaniowy warto zaciągnąć na wiosnę bieżącego roku? Przeanalizujmy najciekawsze rynkowe oferty.

Kredyt Własny Kąt Hipoteczny PKO BP – główne parametry

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Kredyt hipoteczny PKO BP (oferta pakietowa) to nie bez powodu zdobywca tegorocznego Złotego Bankiera. Przy wnioskowaniu o 200 000 złotych na nieruchomość, którą planujemy spłacać przez 30 lat, oprocentowanie kredytu wyniesie 2,77%. Posiadając rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lub kartę kredytową w tym banku, nie zostaniemy obciążeni prowizją. Natomiast RRSO kredytu wyniesie 2,81%. Koszt miesięcznej raty (jednej z 360-ciu) to około 820 złotych. PKO BP wymaga ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych.

Kredyt mieszkaniowy Bank Zachodni WBK – podstawowe informacje

Zadłużenie w BZ WBK na 200 000 złotych i 30 lat, wiąże się z koniecznością uiszczania comiesięcznej raty o wysokości około 905 złotych. Oprocentowanie kredytu hipotecznego wyniesie 3,36%, a prowizja dla banku 5000 złotych (2,50%). Jeżeli zdecydujemy się na kredyt w złotówkach prowizja będzie kredytowana, w innym wypadku – nie. BZ WBK wymaga od potencjalnego kredytobiorcy ubezpieczenia nieruchomości, jednak może to być zewnętrzna polisa. Natomiast ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy nie jest wymagane.

Kupno nieruchomości na kredyt – Bank BPH

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Oprocentowanie kredytu hipotecznego na kwotę 200 000 złotych przy 30 latach kredytowania w tej instytucji finansowej wyniesie 3,57%. Kredytobiorca będzie musiał co miesiąc spłacać ratę o wartości prawie 906 złotych. Ubezpieczenie nieruchomości jest obowiązkowe (od ognia i innych zdarzeń losowych), natomiast wykupienie polisy na życie jest dobrowolne. Jednak wykupując ubezpieczenie na wypadek zgonu i niezdolności do pracy (również czasowej), utraty pracy, poważnej choroby, bank nie pobierze prowizji. Po spłacie wszystkich 360 rat, całkowita suma odsetek wyniesie 126 132 złote.

Oferta kredytowa – Bank Pocztowy

Zaciągając kredyt hipoteczny w tej instytucji (200 000 złotych na 30 lat), miesięczna rata wyniesie około 893 złote. Oprocentowanie kredytu będzie na poziomie 3,46%, a RRSO 2,52%. Plusem tego produktu jest brak pobierania prowizji przez Bank Pocztowy. Jeżeli założymy Konto Zawsze Darmowe i będziemy co miesiąc zasilać je kwotą min. 2 500 złotych przez cały okres spłaty kredytu, marża zostanie obniżona do 1,3%.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, warto dokładnie przeanalizować przynajmniej kilka ofert i być przygotowanym na dodatkowe wydatki, które mogą się pojawić w trakcie starania o kredyt oraz późniejszym okresie. Im więcej czasu poświęcimy na zdobywanie wiedzy z zakresu kredytów hipotecznych, tym bardziej świadomą podejmiemy decyzję.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top