Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Najlepsze kredyty – jak wygląda rynek nieruchomości w Polsce?

News Opublikowano: 02-09-2016

Najnowszy raport, który został przygotowany przez Metrohouse i Expandera wskazuje, iż wakacje to moment, w którym klienci realizują bardzo wiele transakcji na rynku wtórnym. Inwestorzy traktują nieruchomości jako bezpieczny sposób lokowania środków i uzyskiwania zysków z tytułu ich wynajmu.

Kredytobiorcy złożyli blisko 10% mniej wniosków

W lipcu 2016 roku Biuro Informacji Kredytowej odnotowało prawie 10% mniej wniosków w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Wiele osób domyśla się, iż ma to związek z wstrzymaniem przyjmowania wniosków do programu MdM, gdy rzeczywistą przyczynę stanowi fakt, iż ze względu na ustawę o obrocie gruntami działka rolna nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia z punktu widzenia kredytodawcy.

W jakich bankach kredytobiorcy uzyskają najlepsze oprocentowanie?

Klienci zainteresowani kredytem na 300 000 zł, którzy dysponują wkładem własnym 25% najlepszą propozycję znajdą w Banku BPH. Koszt kredytu w pierwszych 5 latach wynosi 48 713 zł, na co istotny wpływ ma marża 1,35% oraz oprocentowanie 3,06%. Na przeciwległym biegunie znajduje się Getin Noble Bank (koszt kredytu w pierwszych 5 latach to 77 694 zł, marża 2,82%, oprocentowanie 4,47%).

Wyższy wkład własny pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy

Wyrażając zainteresowanie kredytem w ramach programu Mieszkanie dla Młodych przy 15-procentowym udziale wkładu własnego klienci najlepszą propozycję uzyskają w Banku Millennium. W pierwszych pięciu latach kredyt będzie wiązał się z wydatkiem 58 638 zł (marża 2,09%, oprocentowanie 3,80%). Bez wsparcia programu dysponując 10% wkładu własnego i chcąc zaciągnąć kredyt na 300 tys. zł klienci powinni zainteresować się ofertą banku BZ WBK, który proponuje marżę 1,89% i oprocentowanie 3,60%.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *