Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Najchętniej zaciągamy kredyty hipoteczne w PKO BP

News Opublikowano: 30-11-2016
dom

Walka o kredytobiorców zainteresowanych kupnem nieruchomości toczona przez banki jest bardzo zacięta – co rusz prześcigają się w kuszeniu kolejnymi promocjami. Jednak jak wynika z danych opublikowanych przez Związek Banków Polskich w listopadzie 2016 roku – niekwestionowanym liderem w udzielaniu kredytów hipotecznych jest PKO BP.

Kredyty hipoteczne w PKO BP – dlaczego tak popularne?

Jak się okazuje nie bez powodu kredyt hipoteczny PKO Banku Polskiego został nagrodzony Złotym Bankierem w bieżącym roku. Za nagrodą ze strony środowiska bankowego idą doskonałe wyniki finansowe instytucji.

Jak wynika z analiz Związku Banków Polskich, każdego miesiąca PKO PB udziela kredytów mieszkaniowych o wartości ponad 1 mld złotych. Statystycznie wartość takiego zobowiązania (dane za wrzesień 2016 roku) wynosi ponad 230 000 złotych.

Niewątpliwie PKO Bank Polski wyróżnia się na tle konkurencji wartością udzielonych kredytów hipotecznych. Ponad 30% kredytobiorców korzysta z usług właśnie tego banku przy kupnie nieruchomości na kredyt. Z pewnością na ten wynik składa się fakt, że PKO Bank Polski ma najmocniejszą pozycję w sektorze bankowym w naszym kraju.

Jak widać finansowanie nieruchomości za pomocą kredytów hipotecznych PKO BP ma się całkiem dobrze, instytucja przewiduje dalszy wzrost udziałów w rynku sprzedaży kredytów hipotecznych.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *