Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Na którym koncie walutowym opłaca się oszczędzać?

News Opublikowano: 25-10-2016

Bardzo wielu klientów decyduje się na korzystanie z walutowych kont oszczędnościowych, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie środków, jednak często nie gwarantują oprocentowania równie atrakcyjnego, jak w przypadku lokat. Istotnym atutem kont walutowych jest błyskawiczny dostęp do środków, które mogą zostać np. wymienione na inną walutę w dogodnym momencie.

Promocyjne oprocentowanie w Banku Millennium

Najwyższe oprocentowanie walutowego konta oszczędnościowego jest w stanie zaproponować Bank Millennium, który nowe środki do 50 tysięcy jednostek waluty przez 92 dni obejmuje oprocentowaniem 1% (euro) bądź 1,20% (dolar amerykański). Standardowa oferta Banku Millennium to zaledwie 0,20% (euro) i 0,50% (dolar amerykański). Instytucja nie uwzględnia możliwości założenia konta w funtach brytyjskich.

Bank Millennium wyróżnia się na tle konkurencji

Propozycja rachunków oszczędnościowych w Banku Millennium wyróżnia się wbrew pozorom na tle konkurencji, która proponuje bardzo niskie oprocentowanie. Dla przykładu Bank Smart oferuje oprocentowanie 0,10% zarówno dla euro, dolarów amerykańskich, jak i funtów brytyjskich.

PKO BP z najwyższym oprocentowaniem kont dolarowych

Posiadacze dolarów amerykańskich mogą przychylnym okiem spojrzeć w kierunku oferty PKO BP, który na koncie walutowym gwarantuje oprocentowanie na poziomie 0,75%. Z kolei Konto SuperOszczędnościowe w Citi Handlowym pozwala osiągnąć 0,50% zysku w skali roku na rachunku prowadzonym w funtach brytyjskich. Z zerowym oprocentowaniem mogą zetknąć się klienci mBanku zainteresowani uruchomieniem rachunku w euro.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *