Mniejsza pożyczka równa się niższe odsetki?

Każdy klient rozpoczynający poszukiwania pożyczki zwraca uwagę na inne kwestie, które w jego wypadku okazują się kluczowe. Niektórzy preferują możliwość uzyskania mikropożyczki w satysfakcjonująco krótkim czasie, inni doceniają długi okres spłaty oraz niewielką ilość formalności. Najrozsądniejsi dokonują wyboru pożyczek, których koszt okazuje się zdecydowanie najniższy i stanowią sprawdzone propozycje.

Zadecyduj, jaki parametr pożyczki jest dla Ciebie kluczowy

Zastanawiając się nad zaciągnięciem mikropożyczki powinniśmy wziąć zarówno wszystkie za i przeciw związane z tym rozwiązaniem. Istotnym atutem jest możliwość błyskawicznego uzyskania finansowego wsparcia, które okazuje się w danej chwili niezbędne. Na rynku funkcjonują firmy pożyczkowe, które są skłonne zaproponować bardzo atrakcyjne warunki spłaty, jak i oferty, których nie powinniśmy wcale rozważać. Świetnym pomysłem jest porównanie poszczególnych propozycji, w czym niezwykle pomocny może być kalkulator.

Za darmo pożyczysz 500 zł na 7 dni

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Duża konkurencja wśród firm pożyczkowych sprawia, iż niejednokrotnie są one w stanie zaproponować absolutnie darmowe pożyczki, które udzielane są np. na okres siedmiu dni. Instytucje najczęściej uwzględniają możliwość udzielenia pierwszej pożyczki na 500 zł, która nie będzie wiązała się z żadnymi odsetkami. Wystarczy wspomnieć, iż zaciągając taką pożyczkę w banku nie byłoby możliwości uniknięcia odsetek. Z kolei promocyjna chwilówka wymaga wyłącznie zwrotu kwoty na sprecyzowany wcześniej numer rachunku bankowego.

O koszcie pożyczki decyduje okres spłaty

Dłuższy od 7 dni okres spłaty ma bezpośrednie przełożenie na koszt pożyczki. Czasami nawet niewielka suma pożyczona na długi okres czasu wiąże się z dość dużymi kosztami. Dla przykładu pożyczając 50 zł na 7 dni będziemy musieli oddać 57 złotych, a identyczna pożyczka na miesiąc zmusza do zwrotu 63 złotych. Łatwo wyciągnąć trafne wnioski, iż koszt pożyczki uzależniony jest nie przede wszystkim od kwoty, ale okresu spłaty, który najlepiej, aby był możliwie jak najkrótszy.

Pożyczki najlepiej oddawać po kilku dniach

Mikropożyczki najczęściej potrzebne są nagle, jednak warto zadbać o to, abyśmy byli w stanie zwracać je po zaledwie kilku dniach. Generują one wówczas bardzo niewielkie koszty, które będą w stanie zaakceptować praktycznie wszyscy klienci. Doskonałym pomysłem wydaje się także skorzystanie z ofert promocyjnych, które nierzadko pojawiają się w rozmaitych firmach pożyczkowych. Gigantyczny problem może stanowić brak terminowej spłaty pożyczki, co uruchamia dodatkowe koszty. Niektóre firmy umożliwiają wydłużenie okresu spłaty za dodatkową opłatą.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top