Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Mniej zyskowne lokaty w Banku SMART

News Opublikowano: 08-07-2016
oszczedzanie

Lokaty to produkty uwielbiane przez Polaków. Bank SMART często wygrywał w rankingach na najatrakcyjniejsze produkty depozytowe. Niestety w lipcu 2016 oszczędzający nie mogą liczyć na równie korzystne oferty, co do tej pory. Dlaczego? Jak czytamy na portalu finansowym Bankier, instytucja wprowadziła wiele zmian w oprocentowaniu lokat, a niektóre depozyty zostały nawet wycofane. Przyjrzymy się bliżej tej rewolucji.

Promocyjne lokaty odchodzą w zapomnienie?

Mniej korzystne będą od lipca przede wszystkim długoterminowe lokaty bankowe o zmiennym oprocentowaniu. Przykładowo oszczędzający chcący zdeponować środki na 3-letniej lokacie bankowej będą musieli liczyć się z zyskiem pomniejszonym o jeden punkt procentowy w perspektywie kwartału, co przy dużych kwotach może być bardzo niekorzystne.

To nie koniec mało optymistycznych zmian. Bank SMART postanowił zaktualizować oprocentowanie większości krótkoterminowych produktów depozytowych, oczywiście na niekorzyść klientów. Średnie spadki oprocentowania lokat terminowych wynoszą 0,25-0,50%, co z pewnością sprawi, że zainteresowanie tymi produktami spadnie.

Zmiany w tabeli oprocentowania dla klientów indywidualnych z pewnością pozwolą bankowi na oszczędności, czego nie można powiedzieć o samych deponentach. Nowa strategia ma prawdopodobnie związek z planami poszerzenia działalności banku poza Internet.

Dokładnie informacje o aktualnym oprocentowaniu lokat terminowych Banku SMART znajdą Państwo na stronie internetowej instytucji.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *