Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Mniej kredytów przez 500+

News Opublikowano: 01-08-2016
rodzina

Mimo że program rządowych dopłat „Rodzina 500+” działa zaledwie od kilku miesięcy, już mocno wpłynął na zachowania konsumpcyjne Polaków. Jak czytamy w serwisie finansowym Bankier w lipcu 2016, Biuro Informacji Kredytowej odnotowało zmniejszone zainteresowanie produktami pożyczkowymi od maja tego roku. Co jeszcze wynika z najnowszego raportu BIK? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Sprzedaż kredytów spada przez rządowe dopłaty

Sprzedaż jakich produktów pożyczkowych najbardziej wyhamowała? Jak wynika z danych opublikowanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w ciągu ostatnich kilku miesięcy banki udzieliły znacznie mniej kredytów na niskie kwoty (do kilku tysięcy złotych). Podobnie wygląda sytuacja z kredytami hipotecznymi, Polacy są mniej chętni do zaciągania tego rodzaju zobowiązań.

Jak wynika z wyliczeń analityków rynkowych, do końca tego roku w programie wspierającym rodziny z dziećmi może wziąć udział ponad 2,5 mln rodzin, nie dziwi więc fakt, że może to wpłynąć jeszcze mocniej na sprzedaż kredytów i pożyczek wśród Polaków (a raczej jej spadek), których domowy budżet zostanie znacznie podreperowany dzięki rządowym środkom pieniężnym. Być może sprzedawców kredytów czekają bardzo chude lata.

Na koniec przypomnijmy, że lata 2014-2015 były rekordowe pod względem liczby i wartości udzielonych kredytów konsumpcyjnych, jak widać ze względu na program rządowych dopłat „Rodzina 500+” rok 2016 z pewnością nie będzie równie dobry dla sektora bankowego.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *