Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Młodzi ruszyli po dopłaty na mieszkania, nie wszędzie jednak je uzyskają.

News Opublikowano: 12-01-2017

Nowy 2017 roku sprawił, że banki wznowiły nabór wniosków na dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych (MdM). Zainteresowanie jest jednak tak duże, że już teraz Bank Zachodni WBK musiał wstrzymać przyjmowanie dokumentów. Wsparcie można wprawdzie uzyskać w innych instytucjach finansowych, ale jak wynika z dotychczasowych obserwacji pieniędzy i tak nie wystarczy dla wszystkich.

BZ WBK wstrzymuje przyjmowanie wniosków

„BZ WBK podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o kredyty mieszkaniowe Mieszkanie dla Młodych z planowaną datą wypłaty dofinansowania na 2017 r. począwszy od środy 11 stycznia br. z uwagi na ryzyko wyczerpania się w najbliższych dniach limitu środków na wypłaty dofinansowania” – poinformowała portal tvn24bis.pl Agnieszka Nachyła, menadżer ds. produktów hipotecznych w Banku Zachodnim WBK.

Nie oznacza to, że nikt nie może starać się o dofinansowanie. BZ WBK zapewnia, że w wyjątkowych sytuacjach wniosek o dofinansowanie będzie przyjęty po 10 stycznia, np. gdy klient wcześniej umówił się z bankiem, że z przyczyn kompletowania dokumentów musi przełożyć termin ich złożenia.

8 tys. wniosków MdM złożonych tylko w BZ WBK

We wtorek 10 stycznia BZ WBK poinformował klientów na swoim koncie na Twitterze, że topnieją limity na 2017 rok. Do 9 stycznia wpłynęło bowiem do niego aż 8078 wniosków na łączną kwotę 224,3 mln. zł.

Ta niemała suma dotyczy tylko BZ WBK, należy jednak pamiętać, że nie tylko ta placówka finansowa udziela dofinansowania w ramach programu MdM. Jak sytuacja wygląda w innych bankach? Przede wszystkim należy pamiętać, że chętni na dofinansowanie mogą składać wnioski kredytowe wyłącznie w jednym z 14 banków, które podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, z czego już jeden wypadł z gry. Zainteresowanie jest tak duże, że na dniach najprawdopodobniej dowiemy się, że w pozostałych placówkach finansowych również nie ma pieniędzy na dopłaty. Nie ma się co dziwić, tym bardziej, że program MdM ma zostać wygaszony po 2018 roku. Ci, którzy chcą z niego skorzystać muszą się więc spieszyć, aby ktoś inny ich nie ubiegł.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *