Mieszkanie Plus alternatywą dla mieszkań własnościowych?

mieszkanie plus

Program „Mieszkanie plus” ma być alternatywą dla mieszkań wynajmowanych i własnościowych. Ma poprawić ich dostępność w poszczególnych segmentach oraz na rynkach lokalnych. Jakie są wstępne założenia programu? Dla kogo jest dedykowany?

Zapowiadany od początku roku rządowy program  „Mieszkanie Plus” ma sprawić, że wzrastać będzie ilość nowych osiedli. Inwestycja w budownictwo ma być kołem napędowym gospodarki.

Założenia programu „Mieszkanie plus”

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

„Mieszkanie plus” ma zawierać szereg różnych instrumentów wsparcia na rynku mieszkaniowym. Głównym jego założeniem ma być darmowy grunt pod mieszkanie, który ma być przekazywany przez państwo bądź gminę deweloperom. Program zakłada również wybudowanie tanich mieszkań pod wynajem, który ma doprowadzić do zmniejszenia deficytu mieszkaniowego, który w 2015 roku wyniósł 0,5 mln mieszkań.

Ile będzie kosztować mieszkanie?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada, że kosz budowy takiego mieszkania ma wynieść maksymalnie 3 tys. zł. za metr, przy wykorzystaniu gruntów należących do Skarbu Państwa. Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa, dla drogich lokali obecnie dostępnych na rynku komercyjnym. Do obniżenia kosztów przyczynić się ma również Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzieli taniego kredytu na takie mieszkanie.

Dla kogo „Mieszkanie Plus”?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Tanie mieszkania mają być dostępne dla rodzin oraz obywateli, którym nie przysługuje mieszkanie komunalne. Nie stać ich również na wynajem lokalu na rynku komercyjnym, a także nie przysługuje im kredyt hipoteczny.

Czynsz ma być stabilny i niższy niż na rynku komercyjnym, dlatego też będzie dostępny dla mniej zamożnych obywateli. Rząd zapowiada, że istniałaby również możliwość wynajmu takiego mieszkania z opcją „dojścia do własności”, co oznacza, że koszty jego spłaty miałyby być znacznie niższy niż zakup na rynku.

Z zapowiedzi premier Beaty Szydło wynika, że program „Mieszkanie Plus” ma ruszyć w pełnym zakresie w 2017 roku.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top