Mieszkania na wynajem czy na własność?

kredy frankowy

Mieszkania na wynajem zamiast dopłat do kredytu hipotecznego? Ministerstwo infrastruktury pracuje nad nowym programem wsparcia osób poszukujących własnego mieszkania, ale nie stać ich na długoletnie zobowiązanie.

Pisaliśmy niedawno o bardzo dużym zainteresowaniu dopłatami w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, z którego to wynika, że w przeciągu niespełna trzech miesięcy może zabraknąć środków na dopłaty na rok 2016. Obecnie Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowym projektem, który ma na celu zastąpienie dopłat do kredytu hipotecznego promowaniem najmu mieszkań, który to również cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków.

Osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania bardzo często decydują się na tę formę „własności”. Jest to opcja elastyczna, która pozwala nabywcy w każdej chwili zerwać umowę najmu i zmienić miejsce zamieszkania. Nie jesteśmy przywiązani do miejsca, w zamian za co możemy swobodnie decydować o tym, gdzie chcemy mieszkać.

Zdaniem wiceministra odpowiedzialnego za budownictwo Kazimierza Smolińskiego rząd powinien zmienić podejście panujące na rynku nieruchomości, ponieważ jak pokazują statystyki Polacy posiadają najwięcej mieszkań w Europie. W konsekwencji, zdaniem ministra, pojawiają się problemy ze spłatą kredytów hipotecznych. Z drugiej jednak strony w Polsce mieszkań na wynajem jest stosunkowo najmniej. Co z tego wynika? Zdaniem Kazimierza Smolińskiego należy odwrócić panującą obecnie tendencję. Program Mieszkanie dla Młodych ma obowiązywać do końca 2018 roku, po jego zakończeniu zostanie wprowadzone nowe rozwiązanie, skierowane do nieco mniej zamożnych osób które nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego lokum. Jednym z planowanych rozwiązań jest opcja możliwości przejęcia nieruchomości na własność po określonej liczbie lat wynajmowania.

Na propozycje nowego programy wsparcia przyjdzie nam jednak trochę poczekać, co nie zmienia faktu, że może być ona korzystna dla wszystkich wynajmujących.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top