Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokaty walutowe – która najlepsza?

News Opublikowano: 04-10-2016
lokata-bankowa

Mimo, że lokaty walutowe nie cieszą się takim zainteresowaniem ze strony oszczędzających, jak lokaty złotówkowe, istnieje stałe grono zwolenników depozytów w euro. Jak wygląda oferta lokat walutowych we wrześniu 2016? Który bank oferuje najkorzystniejsze warunki? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Najlepsza lokata w euro – BOŚ

Bank Ochrony Środowiska to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o lokaty w euro. EKOlokata EUROzyskowna to trzymiesięczny depozyt z oprocentowaniem na poziomie 0,60% (dla nowych środków). Minimalna kwota wpłaty to 100 euro. Co ważne, jeden oszczędzający może założyć więcej niż jedną lokatę walutową.

Drugim, nieco mniej atrakcyjnym depozytem jest Lokata Walutowa Getin Banku. Klienci, którzy zdecydują się zdeponować swoje zaoszczędzone euro na tym rachunku, mogą liczyć na oprocentowanie swoich środków na poziomie 0,55%. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokacyjnego. Poza euro, lokata walutowa jest dostępna również w USD, GBP oraz CHF.

Na trzecim miejscu wrześniowego rankingu depozytów walutowych uplasowała się lokata Alior Banku. Oprocentowanie na tym depozycie jest dwa razy mniejsze niż w przypadku EKOlokaty BOŚ, bo wynosi tylko 0,30%, ale to i tak znacznie więcej niż oferuje na przykład Bank Pekao (zaledwie 0,15%).

Na koniec warto przypomnieć, że nad bezpieczeństwem wszystkich lokat walutowych oczywiście czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *