Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata z oprocentowaniem 30%

News Opublikowano: 05-09-2016
oszust

Jak wiemy oprocentowanie lokat bankowych w 2016 roku sięgnęło dramatycznie niskiego poziomu, poza kilkoma dobrymi ofertami dla nowych klientów, deponenci nie mają w czym wybierać. Tym bardziej dziwi fakt, że blisko 400 osób nabrało się na ofertę bardzo atrakcyjnych lokat, bo z oprocentowaniem na poziomie 30% w skali roku, jak czytamy we wrześniu 2016 na portalu Rzeczpospolitej.

30% zysku z lokaty – setki osób oszukane

Dwa lata temu w Internecie pojawiła się oferta podejrzanie wysokoprocentowych lokat, która powinna wzbudzić podejrzenia każdego zdroworozsądkowo myślącego człowieka. Zysk rzędu 30% w skali roku? To się po prostu nie zdarza.

Mimo to chętnych nie zabrakło, kilkaset osób zdecydowało się założyć lokaty online deponując na nich od kilkuset, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (rekordzista przelał na felerny rachunek ponad 20 000 złotych). Po kilku tygodniach wypłaty odsetek, firma zniknęła – razem z oszczędnościami naiwnych klientów.

Komisja Nadzoru Finansowego otrzymała wiele skarg od oszukanych osób, które nie były nawet świadome, że lokaty mogą oferować jedynie banki i tzw. SKOK-i. Wszelkie inne podmioty nie mają prawa posiadać w swojej ofercie tego rodzaju produktów oszczędnościowych (wymagana jest licencja bankowa). Obecnie sprawę bada prokuratura.

Jeżeli chcemy się ustrzec takich sytuacji przyjrzyjmy się sprawdzonym ofertom, zachęcamy do zapoznania z naszym aktualnym rankingiem lokat bankowych, o znacznie mniejszym, ale prawdziwym oprocentowaniu.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *