Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Lokata Tylko Teraz na gorszych warunkach

News Opublikowano: 29-08-2016
portfel

Idea Bank to instytucja finansowa, która słynie z szerokiej oferty depozytowej. Krótkoterminowa Lokata HAPPY (oprocentowana na poziomie 4,00%) to flagowy produkt, który zbiera najwyższe noty w wielu rankingach i zestawieniach. Tym razem przyjrzyjmy się innemu depozytowi, któremu Idea Bank obniżył oprocentowanie w sierpniu 2016 roku – o jaki produkt konkretnie chodzi? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Lokata Idea Bank – oprocentowanie leci w dół

Lokata Tylko Teraz to krótkoterminowy depozyt, który do tej pory był oprocentowany na poziomie 3,00% (w lipcu 2016). Niestety Idea Bank wprowadził zmiany w tabeli oprocentowania produktów i od połowy sierpnia tego roku oszczędzający mogą liczyć tylko na 2,75% zysku w skali roku dla swoich środków. Z jednej strony takie działania nie powinny nikogo dziwić, bardzo niskie stopy procentowe sprawiają, że niemal wszystkie banki stopniowo obniżają oprocentowanie oferowanych depozytów.

Z drugiej strony nie da się ukryć, że ze względu na obniżenie oprocentowania o 0,25% depozyt Idea Bank jest znacznie mniej korzystny. Czy warto go zakładać? Bez problemu znajdziemy na rynku lokaty o podobnym, a nawet wyższym oprocentowaniu na lepszych warunkach. Warto dokładnie przeanalizować bieżące oferty konkurencyjnych banków.

Jeśli stopy procentowe nie pójdą w najbliższych miesiącach w górę, bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas „najlepiej oprocentowane” krótkoterminowe depozyty na rynku będą na poziomie 2,00 – 2,50%.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *